מתחתנים? דברו איתנו 072-2237496

חתונה קטנה


חתונה קטנה יכולה להיות פנטזיה או מציאות עבור זוגות שונים. מרבית הזוגות חוגגים עם 300-400 אורחים. אבל יש לא מעט זוגות שיחגגו עם 200 או פחות מוזמנים. חלקם כי זו כמות המוזמנים שיש להם, חלק שבחרו באופן מודע להתחתן בחתונה קטנה ומצומצמת שכוללת רק את הקרובים אליהם באמת.

חתונה קטנה נשמעת כמו אתגר גדול. הרבה מגני האירועים בארץ לא מתאימים לחתונה קטנה, מחיר מנה יכול לעלות אם מדובר במעט מוזמנים ויש לא מעט הוצאות קבועות שאינן משתנות, כמו תקליטן, צלמים, לבוש וכו' שמתחלקות על הרבה פחות אורחים.

אז למה בכל זאת כדאי לשקול חתונה קטנה?

חתונה  קטנה היא לפעמים כורח המציאות. זוגות עם משפחות קטנות, שאין הרבה דודים ובני דודים יכולים להגיע יחד ל- 150 או 200 מוזמנים בלבד. יחד עם זאת יש לא מעט זוגות שמחליטים מראש שאין להם עניין להזמין את כל המשפחה המורחבת, את כל האנשים מהעבודה שלו, שלה, של כל אחד מההורים ובוחרים להזמין רק את האנשים שהם באמת מכירים, אוהבים ורוצים לחגוג איתם.

חתונה קטנה יוצרת מיד קסם של חמימות ואינטימיות, קרבה מרגשת שלא תמיד קיימת בחתונות המוניות בה לא מעט אורחים כלל לא מכירים את החתן והכלה.

חתונה קטנה מאפשרת לזוג לייצר אירוע שנראה קצת אחרת. אפשר להשקיע ב DIY לכל שולחן ובמתנות מקוריות לכל אורח כיוון שלא מדובר בעבודה שוחקת מדי. לא חייבים לשבת 12 איש בשולחן וניתן לרווח ולאפשר סידורי הושבה מסוגננים וקטנים יותר.

גם הלוקיישן הופך להיות הרבה יותר מעניין כשמדובר בחתונה קטנה. עם מעט אורחים אפשר לשבור את הקונבנציה ולחגוג במסעדה מיוחדת או מתחמי בוטיק מעוצבים שלא יכולים להכיל כמות גדולה של אנשים אבל יותר מישמחו לארח את החתונה הקטנה שלכם.


מבחינת עלויות יש הבדל בין חתונה גדולה לחתונה קטנה. נכון שבחתונה קטנה מחיר המנה יכול להיות גבוה יותר אבל בערך מוחלט חתונה קטנה תעלה פחות בסה"כ מחתונה גדולה.

למשל חתונה ברמת מוצר מסויימת יכולה לעלות 533 ₪ לאדם בחתונה של 150 איש לעומת 375 ₪ לאדם בחתונה של 400 איש. אבל בשקלול חתונה של 400 איש תעלה 150,000 ₪ לעומת חתונה של 150 איש באותה רמת מוצר תעלה רק 80,000 ש"ח, אפילו שפר מנה המחיר גבוה יותר.

הבדל נוסף נובע מגובה ההוצאות וכיצד הוא מתחלק על כמות האורחים. בכל חתונה יש בסביבות 20,000 – ₪ 30,000 ש"ח הוצאות קבועות. הוצאות כמו צלם, דיג'יי, הגברה ותאורה, לבוש וכולי שהעלויות שלהן אינן תלויות בכמות המוזמנים ולכן בשקלול הסופי של הוצאות החתונה, ההוצאות הקבועות מתחלקות על פני הרבה יותר אנשים בחתונה גדולה.


אז איך מתכננים חתונה קטנה בצורה חכמה?

1. במידה ואתם מתכננים חתונה קטנה, כדאי להיעזר במומחים. אצלנו ב easywed מארגני החתונות יודעים למצוא לכם את המקומות הטובים ביותר לחתונות קטנות (גם אם במבט ראשון נראה שזה לא אפשרי), יעזרו לכם למצוא את התאריכים המשתלמים ביותר, יעזרו לכם לבנות תקציב וישמרו שלא תחרגו ממנו.

היתרון של עבודה עם מארגני חתונות היא שאין צורך לדאוג לפרטים האלה. מארגני החתונות שלנו מכירים היטב את גני האירועים והמתחמים השונים, יודעים איזה תאריכים שווה לתפוס ואיך ליצור את חתונת החלומות שלכם בתקציב שיש לכם. ככה אתם יודעים שתוכלו ללתכנן את החתונה הקטנה שתמיד רציתם- בלי פשרות גדולות וויתורים.

2. מכיוון שחתונה קטנה יכולה להתקיים בהרבה מקומות ולאו דווקא בגן אירועים, אתם יכולים למצוא עסקה משתלמת שבחתונות רגילות לא ניתן בד"כ למצוא: תאריכים מיוחדים, שעות לא קונבנציונליות (מוצ"ש או צהריים באמצע שבוע למשל) וגם מקומות לא סטנדרטיים כמו מסעדות, בתי מלון או מתחמים שונים.

3. סגנון חתונה: בחתונה קטנה הרבה יותר קל ליצור סגנון ייחודי. לא חייבים ישיבה סביב שולחנות ובגלל הכמות הלא גדולה של אנשים אפשר לייצר אירוע קוקטייל או ערב טאפסים מיוחד ולתת דגש לטקס ולמסיבה ופחות על האוכל.

4. בחתונה קטנה כדאי לשים לחלוקת האורחים: האם יש לכם בעיקר מבוגרים באירוע? או אולי בעיקר צעירים? או רק משפחות עם ילדים? שימו לב מי עיקר האורחים שלכם וכך תדעו במה ניתן לקצץ. אם אין הרבה צעירים ואתם מארגנים אירוע צהריים – אולי ניתן לוותר על תוספות האלכוהול או על כל מיני אטרקציות לרחבה, למשל.

5. לא מתפשרים על הדברים החשובים. אתם רוצים את הצלם הכי טוב? או את התקליטן הכי שווה? אין בעיה. מארגן חתונות מיומן יידע לבנות לך חבילה שכוללת לא רק מקום להתחתן בו אלא גם את הספקים הכי טובים במחירים שווים שלא בהכרח תצליחו להשיג בעצמכם.


אם אתם מתכננים חתונה קטנה ורוצים להתייעץ, אנחנו כאן תמיד, נשמח לעזור
הגעתם עד פה ועוד לא דיברנו?
השאירו עכשיו את הפרטים ואנחנו נתאם לכם פגישה עם מומחה ארגון החתונות שלנו
סגירה
יאללה מתחילים
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA