דף הבית / מאמרים / חתונה – לא כל מה שאתם מכירים
במטרייה אדומה זו | צילום: shutterstock

חתונה – לא כל מה שאתם מכירים

במסורת היהודית, הישראלית, טקס החתונה הוא בעל משמעות רבה. אנחנו יכולים לראות את זה הן בכל מה שקשור לארגון האירוע והן בכל מה שקשור לטקס עצמו. אנחנו יכולים לראות את זה בהיערכות לאירוע, בכמות המשאבים שמושקעים בו, בהתרגשות של בני הזוג והמשפחות, ובכלל במקום שהחתונות תופסות בתרבות היהודית.

עכשיו, כשאנחנו בוחנים את זה בעיניים עכשווית, מודרניות, אנחנו יכולים לראות שזה לא דומה לשום דבר ממה שהיה נהוג בעבר. מהיבטים שונים, אנחנו יכולים לראות את ההבדלים, בין אם זה באופי ההיערכות לטקס ובעצם הטקס עצמו. יותר ויותר ישראלים, בפרט צעירים, כבר אינם בוחרים לערוך את האירוע כפי שהיה נהוג בעבר אלא בצורות אחרות, שונות לגמרי.

נתחיל מהבסיס, אנחנו יכולים לראות שיותר ויותר ישראלים בוחרים לערוך אירועים גדולים, משמעותיים. בשונה מבעבר, היום כל זוג מבקש לערוך חתונה בצורה מיוחדת, יוצאת דופן. יש זוגות שבוחרים לערוך את החתונה בגני אירועים, אולמות אירועים, אחרים בוחרים לעשות את החתונה שלהם בפארקים ציבוריים, חופי ים וכדומה.

גם הקונספט של האירוע הוא שונה מבעבר. היום אנחנו יכולים לראות זוגות אשר מבקשים לייצר חתונות בקונספט מסוים, בין אם זה אומר חתונה בקונספט של טבע או חתונה בקונספט אחר, כלומר, מנסים להפוך את האירוע להרבה יותר מחתונה רגילה. זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בדוגמאות קטנות יותר, למשל, בסוג הקייטרינג, המוזיקה או אפילו בעיצוב של החתונה.

לא רק חתונה אורתודוכסית

השינוי הוא לא רק בכל מה שקשור לרקע של האירוע, לכל הדברים מסביב, אלא לתוכן שלו. דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בכל מה שקשור לסוג הטקס שנערך בו.

בעבר, מרבית הזוגות היו בוחרים מראש בחתונה אורתודוכסית דרך הרבנות הראשית. עם הזמן, יותר ויותר צעירים בוחרים להתחתן בדרכים אחרות. הדרך הפופולארית מכולן היא חתונה רפורמית.

הרפורמיות הוא זרם ביהדות שהתפתח עם המודרנה ובא לענות על צרכי יהודים באירופה, אשר המציאות סביבם השתנתה והם היו צריכים לבחור בין המשך על פי הגישות המסורתיות הקדומות לבין גישות מודרניות יותר.

החל משנות התשעים אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר ישראלים אשר בוחרים להתחתן דרך הזרם הרפורמי, מאחר והוא זרם יותר חדשני, מודרני, ושוויוני ואיננו דורש מעבר ברבנות. כל זוג שבוחר להתחתן רפורמי, יכול לערוך טקס על פי האופי שלו, עם נדרים וכתובה משלו.

צריך לזכור, כל יהודי שבוחר להתחתן בחתונה רפורמית בישראל, חייב לנסוע לחו"ל לערוך חתונה אזרחית ולאחר מכן להירשם במשרד הפנים על מנת להיות רשום כזוג נשוי. הסיבה היא, שמדינת ישראל, איננה מכירה בנישואים רפורמים באופן ישיר, אף על פי שמרבית יהודי העולם שייכים לזרם זה, וגם בישראל הוא זוכה לפופולאריות רבה עם השנים.

 

צריכים עזרה בארגון החתונה?

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

אודות easywed

אנחנו ב- easywed מאמינים שאתם לא צריכים להתפשר על החתונה שלכם, אבל גם לא צריכים לחרוש את כל הארץ כדי למצוא את הספקים הכי טובים. אם תרצו שנעזור לכם להתארגן על חתונה באמת מוצלחת ורגועה - פשוט דברו איתנו ונסביר לכם איך זה עובד. אז השאירו פרטים או התקשרו אלינו

כדאי לבדוק גם

חמסה עליכם: כל האמונות הטפלות בדרך לחופה

מה את חייבת להפסיק לעשות בכדי שלא יבריזו לך מהחתונה, למה לא כדאי לוותר על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *