מתחתנים? דברו איתנו 072-2237496

חתונה בבית כנסת

אחד הטרנדים בענף החתונות היום הוא החזרה לאווירה המסורתית – חתונה בבית כנסת.
בד"כ מדובר באירוע חתונה בבית כנסת גדול אשר ערוך לקיים אירוע בסדר גודל של חתונה. או בטקס מצומצם המתקיים בתוך כותלי בית הכנסת ולאחריו מסיבה רבת מוזמנים באולם סמוך.
 
בין שלל בתי הכנסת המבוקשים בעיקר בקרב האוכלוסייה האמידה, אפשר למצוא את בית הכנסת הגדול ברחוב שד"ל בתל אביב, שנחשב לאחד המפוארים בישראל.
 
בית הכנסת הספרדי הגדול של תל אביב, "אוהל מועד", תוכנן ע"י האדריכל יוסף ברלין כשסגנונו, ארט דקו, משלב צורות גיאומטריות והנדסיות. החלל הפנימי עוצב בסמליות מיסטית. מידות בית הכנסת נבררו בקפידה על פי יחסי "חתך הזהב", מה שיוצר אסתטיקה מושלמת מבחינה פרופורציונאלית. החופה נערכת בהיכל, כשמסביב לפידים מאירים מכל עבר.
 
בית כנסת נוסף שחוגג חתונה לאצולת הממון הוא בית הכנסת הגדול בתל אביב הנמצא בקרן רחוב אלנבי 110 ורחוב אחד העם.
 
בעבר היווה בית הכנסת הזה את מרכזה של תל אביב הקטנה, אך כיום המבנה מוקף בעסקים קטנים, שווקים ורוכלים. בשנות ה- 60 הייתה עזיבה המונית של תושבים את העיר, דבר שתרם רבות לדלדול המתפללים שפקדו את בית הכנסת.
בית הכנסת עבר שיפוץ ע"י האדריכל אריה אלחנני וכיום הפך למוקד משיכה של ידוענים לערוך את טקס החופה.
בית כנסת נוסף הזוכה לאחרונה להכרה בקרב המתחתנים בעשירונים העליונים הוא בית הכנסת המרכזי תל ברוך שמארח חתונות יוקרה. בדרך כלל אחרי טקס החופה, האירוע ממשיך למסיבת חתונה בגן אירועים או במתחם המיועד לכך.
 
"היכל משה" הנו בית כנסת עתיק ומרהיב השוכן בצפון הישן של תל אביב. בית הכנסת, שנבנה בשנות ה-50 של המאה הקודמת ערוך לחתונות של עד 150 איש.
 
בית הכנסת הגדול ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים מכיל עד 700 איש והוא מבנה מפואר מאין כמותו. גם שם נערכות חתונות גדולות של בעלי ממון. טקס החופה מתקיים בבית הכנסת עצמו ומסיבת חתונה ממשיכה לאולם השמחות בקומה התחתונה.
 
מקום שמסוגל לקלוט מוזמנים רבים הוא בית מדרש בעלז בירושלים. זהו מבנה גדול ממדים שנמצא באיזור הצפוני של העיר ירושלים. מקום זה משמש היום כמקום הלימוד והתפילה המרכזי של חסידות בעלז. זהו בית הכנסת הגדול בארץ ובו 2,000 מקומות ישיבה לגברים ועוד 3,000 מקומות ישיבה לנשים ולילדים.

חתונה נוצצת נוספת באווירה מסורתית ניתן לערוך בבית הכנסת "מגילת אור" בקיסריה. מבנה בית הכנסת בנוי כספירלה. מתכנניו בנו אותו כשהמוטיב המוביל אותם הייתה צורת המגילה. בצורתו הספירלית יוצר מעבר הדרגתי מחול לקודש כשחלל החוץ כלוא באופן ישיר עם חלל התפילה. בית כנסת זה יכול להכיל עד 150 איש בשמחת חתונה.
 
השילוב בין חתונה יהודית-מסורתית לבין אירוע טרנדי-עכשווי הוא חוויה ייחודית ומלאת משמעות הן לזוג והן לארוחים. בכל עיר ואזור בישראל ישנם עשרות אם לא מאות בתי כנסת ובכל אחד מהם ניתן לערוך טקס חופה משפחתי, מצומצם ואינטימי ולחגוג, לרקוד ולהשתולל עם החברים בגן או אולם סמוך.

 

הגעתם עד פה ועוד לא דיברנו?
השאירו עכשיו את הפרטים ואנחנו נתאם לכם פגישה עם מומחה ארגון החתונות שלנו
סגירה
יאללה מתחילים
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA