מתחתנים? דברו איתנו 072-2237496

חתונה סינית בעת העתיקה

החתונה המסורתית הסינית מלווה בטקסיות רבה וקיומה תלוי בתנאים מוקדמים רבים. על החתונה להיות מעוגנת בשלושה מכתבים ובשישה כללים אתיים. הכוונה היא לשישה תהליכים חשובים בטקס החתונה המסורתי: ההצעה הרשמית, בדיקת מפות אסטרולוגיה והתאמת בני הזוג, בחירה של יום מברך לקיום חתונה, העברת המתנות, אישור תאריכי הנישואין ולבסוף החתונה עצמה. 
 
התקופה היא תקופת קונפוציוס ולמוסד הנישואין משמעות רבה, הן למשפחות החתן והכלה והן לחברה. זוגות יכלו להינשא בתנאי מחמיר במיוחד ששמות משפחתם של בני הזוג שונה מחשש אמיתי לגילוי עריות. הבנים במשפחה ממשיכים את שם משפחתם ומסורת זאת נשמרת עד היום. 
בעת העתיקה כאשר גבר התעניין באישה, היה שולח נציג מטעמו למשפחתה כדי להצהיר על כוונותיו. אם היה נמצא ראוי בקרב משפחת המיועדת, היה מקבל אישור להעברת מכתב רשמי מטעמו ובו הצהרת מחויבות כלפי בחירת ליבו או לאירוסין שיתקיימו במועד שיבחר. 
 
כללי החתונה תלויים במעמד המשפחה ועושרה. משפחות מבוססות תרו אחר כלה שתוכל לנהל בית מבחינה כלכלית והייתה חשיבות רבה ללידת בן בכור במטרה להמשיך את השושלת המצליחה. משפחות עניות חיפשו כלה שתוכל לעבוד קשה בשדות, לצד הבאת בנים לעולם. 
באותם זמנים לא היו נישואים מעורבים בין המעמדות: העניים היו נישאים לעניים והעשירים לעשירים וחתונות התקיימו בעקבות שידוכים בין משפחות ובין ילדים עוד בטרם לידתם. היו משפחות עשירות אשר גידלו עבור בנם את אשתו לעתיד כדי שתשרת אותו ותינשא לו באירוע חתונה גדול או שתהפוך לפילגשו (עוד תופעה שהייתה נהוגה באותם שנים). 
 השלב הבא במסגרת הטקסיות הקודמת לאירוע חתונה הוא חלוקת המתנות למשפחת האישה. ערכן של המתנות הללו היה רב והרשימה עם תכולת המתנות, המפרטת את סוג המתנות וכמותן, שוגרה ע"י נציג בליווי מכתב הכרחי שחתימה עליו, משמעו אישור חתונה. 
טקס מסירת המתנות המכונה Guo Da Li מאשר את המחויבות של החתן וביכולתו לתמוך במשפחתו לאחר החתונה. המתנות היו נמסרות חודש לאחר החתונה והן כללו כסף, עוגיות חתונה, שני חלקים של בגד בצבע אדום, מאכלי ים, עוף מבושל, חזיר צלוי, דג גדול המסמל שפע, פירות יבשים ועוד. 
 
הלילה הקודם לאירוע החתונה עורכים לבני הזוג טקס טיהור. ביום האירוע בתי שני הצדדים מקושטים כמיטב המסורת הסינית. החתן והכלה ילבשו אדום למיגור האנרגיות השליליות ויובלו בכרכרה אדומה עליה מוטבעים הסמלים של אושר ועושר לזוגיות מבורכת. 
הטקס עצמו כולל את התפילה, טקס התה המסורתי (התה מכיל זרעי לוטוס ושני תמרים לפריון הכלה) בו מגישים החתן והכלה תה למשפחתו של החתן וחבריו לאות כבוד וטקס החתונה המלווה בשמחה וריקודי האריה המסורתיים.
ונותר לנו רק לשאול, איך אומרים מזל טוב בסינית?
 
הגעתם עד פה ועוד לא דיברנו?
השאירו עכשיו את הפרטים ואנחנו נתאם לכם פגישה עם מומחה ארגון החתונות שלנו
סגירה
יאללה מתחילים
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA