מתחתנים? דברו איתנו 072-2237496

איך בוחרים רב לחתונה?

זה נכון שבתכל'ס מתעסקים בה הכי פחות ובעצם רק בחירת שמלת הכלה לוקחת זמן רב יותר ומשאבים מאשר החופה עצמה. אבל, בסופו של דבר החופה היא היא החלק המרגש וגם החשוב של החתונה - הרגע בו הנדרים נאמרים, הקשרים נוצרים והזוג הופך לנשוי באופן רשמי

 
בשנים האחרונות, קיימת נטייה לקצר את הטקסים ולהפוך אותם ל"ידידותיים" יותר לזוג המתחתן וגם לאורחים הנוכחים בטקס, שצריך לשאת את אופיים של הזוג ולשקף את טעמם וסגנונם. מי שמנהל את הטקס בפועל הוא הרב עצמו וכל רב מביא עימו את הסגנון המאפיין אותו. לכן, חשוב לדעת לבחור נכון את הרב שיתאם את הציפיות שלכם ויהפוך את החופה לחלק המרגש ביותר באירוע. 
 
לפני הכל, חשוב להגיע להחלטה לגבי אופי החופה שתרצו. חופה אורתודוכסית שונה לחלוטין מחופה רפורמית וישנה האופציה לקיים טקס אלטרנטיבי בניהולו של ידוען שישיא אתכם שלא כדת וכדין. קיימות שאלות נוספות הנכנסות לשיקולי הבחירה, האם תרצו להשתתף באופן פעיל בטקס? האם תרצו לשאת דברים אחד לשני, לשיר ולהחליף טבעות, או לדבוק בחופה המסורתית הדתית ללא שינויים מרחיקי לכת ותוספות אישיות. האם אתם חפצים בחופה ארוכה או קצרה, בשילוב פיוטים או זמירות, האם שילוב של הומור עושה לכם את זה? באיזו שפה ועוד.
רב מטעם הרבנות האישית 

זוגות מתחתנים לפני חתונה, נרשמים לנישואין ברבנות ורב מטעמה ינהל את החופה עפ"י המסורת מימים ימימה ברוח הרבנות ממנה הוא מגיע. קיימת רשימה בלתי מבוטלת של רבנים מהסוג הזה והמלצות תמיד אפשר לקבל מזוגות שנישאו. רב כזה לא גובה באופן רשמי כסף עבור השירות, אבל מקובל לתת לו טיפ בסדר גודל שנע באיזור ה-500 שקלים לאירוע.
 

רב של צוהר רבנים

צוהר הינה עמותה שהוקמה ע"י קבוצת רבנים מהציונות הדתית במטרה לאפשר חלופה לזוגות לפני חתונה מתוך רצון לקירוב לבבות ויצירת זהות משותפת בין העולם הדתי לחילוני. רבני צוהר משיאים זוגות בהתנדבות ומאפשרים להם גמישות בטקס תוך האפשרות לשלב תכנים אישיים החשובים לבני הזוג כמו החלפת נדרים, החלפת טבעות, שבירת הכוס גם על ידי הכלה ועוד.
 

רב שאינו רב

כאן הפנייה היא לזוגות היותר פתוחים שבינכם הרוצים לערוך חתונה משוחררת לחלוטין שאינה כשרה ואף אינה רפורמית. זוגות המעוניינים בכך יכולים לפנות לאושיות וידוענים מתחומי הבידור והאומנות או לדמות דומיננטית כלשהיא אשר מדברת אל בני הזוג כמו בן משפחה, חבר קרוב ולעיתים גם פוליטקאי (והיו דברים מעולם). במקרה כזה הטקס הוא רגשי לחלוטין ואינו רשמי בשום צורה. אם תרצו להיות רשומים במשרד הפנים כנשואים, אחרי חופה כזו תאלצו לטוס ולהתחתן בחתונה אזרחית בחו"ל או להתחתן בטקס קטן במשרדי הרבנות.
 
בכל אחת מהבחירות שלכם, חשוב לנסות ולמצוא זוגות שכבר התחתנו בדרך זו, לקבל המלצות על רבנים ספציפיים ולשבת עם הרב עצמו לתיאום ציפיות. 
הגעתם עד פה ועוד לא דיברנו?
השאירו עכשיו את הפרטים ואנחנו נתאם לכם פגישה עם מומחה ארגון החתונות שלנו
סגירה
יאללה מתחילים
נגישות
הגדלת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA