logo favorites 0
הבלוג
blog-image

5 דברים שאסור לפספס כשבוחרים צלם לחתונה

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

אתם חופרים חשבונות פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב כבר שבועות בניסיון למצוא את הצלם המושלם, הרי זה מה שיישאר לכם בסופו של דבר מהחתונה. כדי שלא תתחרטו אחר כך, הנה 5 דברים שאסור לפספס כשבוחרים צלם לחתונה

אחרי לא מעט חיפושים ברחבי האינטרנט אתם כבר יודעים פחות או יותר מה הסגנון שלכם, איזה תמונות דיברו אליכם יותר ואיזה סטייל ממש לא מתאים לכם.
עכשיו צריך למצוא את הצלם שיוכל לצלם אתכם בדיוק בדיוק ככה. אז קצת לפני שאתם סוגרים צלם יש כמה דברים שממש חשוב לבדוק איתו כדי שביום החתונה לא תתבאסו.

בחירת צלם היא משמעותית ביותר. צילום: פוטוגנים

 
1. לוחות זמנים
רוב הזוגות שמגיעים לצלם יודעים כבר איפה הם מתחתנים ובאיזה תאריך. זה חשוב מאד לצלם. למה? כי יש לא מעט הבדלים בין צילום חתונה שנערכת ביום חמישי בערב לעומת חתונה שמתקיימת בשישי בצהריים,

כי יש הבדל בשעות האור ובזמן השקיעה בין חתונה בשעון חורף לחתונה בשעון קיץ ובעיקר כי לוחות זמנים הוא משהו שמאד מאד משמעותי גם לצלם וגם לזוג.

אז לפני שאתם סוגרים עם הצלם תבררו טוב טוב:
> באיזה שעה הוא מגיע בבוקר לצלם?
>עד איזה שעה הוא נשאר?
> האם יש לו הגבלת שעה?
> מתי הוא שולח סרטון היילייטס?
> מתי האלבום אמור להיות מוכן אחרי שבחרתם תמונות?
> מתי הסרטון יהיה מוכן?

חשוב שתדעו את הפרטים האלה מראש ושהם יסוכמו בכתב בתוך החוזה שלכם.

 

צילום: זום 18

2. מי מצלם?
זו אולי נשמעת שאלה מטופשת, אבל תאמינו לנו שהיא שאלה חשובה ממש. יש לא מעט צלמים שהם בעצם צוות, חברה קטנה (או גדולה) שאותה מוביל צלם אחד בעל שם. זה לא אומר שדווקא הוא זה שיצלם אתכם ביום האירוע.

לכן, אם אתם רוצים צלם מסוים מתוך הצוות כדי שתבדקו שהוא פנוי ושהוא זה שיצלם אתכם. גם את זה כדי לעגן בחוזה.

ובכל מקרה, ליתר ביטחון, בררו מי יגיע לצלם במידה והצלם שלכם, מסיבה כלשהי לא יוכל להגיע (מחלה, תאונה שלא נדע או כל בלתי צפוי שעלול לקרות).

אבל לא רק צלם הסטילס הוא חשוב. גם צלם הוידאו ובדרך כלל הוא מגיע כאיש צוות נוסף מבלי שבחרתם אותו מראש. בררו מיהו אותו צלם ואם יש לכם סגנון מסוים (טבעי, דקומנטרי, מבוים מאד וכו') בקשו לשוחח איתו מראש. אבל לא כמה חודשים מראש, הוא לא יזכור את זה כנראה 🙂

3. איך הוא במהלך היום?
הרבה זוגות בוחרים את הצלם שלהם על סמך התמונות וככה צריך. אבל קחו בחשבון שעם אותו צלם תצטרכו להעביר יום שלם, צמוד צמוד, כשאתם בשיא הלחץ וההתרגשות שלכם.

אז בפגישה נסו לשים לב לכימיה ביניכם. אם הוא לא בא לכם הכי טוב, אם נראה לכם שהוויב שלו לא ממש יתחבר לוויב שלכם – תחשבו על זה שוב.

בנוסף, נסו לברר איזה סוג של צלם הוא. הוא אוהב לביים את הזוגות שלו? הוא אוהב לתת להם להיות כפי שהם ופשוט לתפוס תמונות טובות? ומה מתאים לכם? ה אתם רוצים? צלם מביים או משחרר? שטאנץ או זורם?

4. איפה לצלם?
אתם כבר יודעים איפה תתחתנו, אתם כנראה כבר יודעים איפה תתארגנו ואם לא בדיוק אז לפחות את האיזור. נסו להבין מהצלם אם הוא מכיר את האיזורים האלה? אם יש לו רעיונות משלו איפה כדאי להצטלם?

אם יש תמונות שאהבתם במיוחד, תראו לו. ככה הוא יוכל לחשוב על מקומות שיתאימו לתמונות שאתם רוצים שיהיו לכם. אל תחכו עם זה ליום החתונה עצמה, כי אז הכל יעשה בלחץ ולא תזכרו חצי ממה שרציתם.

תכננו מראש, תשאלו מראש וביום החתונה תגיעו מוכנים עם לוח זמנים ומסלול ותהיו בטוחים שתספיקו הכל.

כל זוג והסגנון שלו. צילום: shooters

 
5. גיבוי! גיבוי! גיבוי!
אף אחד לא רוצה לחשוב על הגרוע מכל, אבל מה יקרה אם משהו יקרה לחומרים שלכם? אם פתאום כרטיס הצילום ילך לאיבוד או שהחומרים ימחקו משום מה? תשאלו את הצלם.

הוא מנוסה ומיומן ואמורה להיות לו שיטת גיבוי שמבטיחה שב- 99% מהמקרים יהיו לתמונות ולסרט שלכם גיבוי במקרה של תקלה.

אבל לא רק גיבוי של החומרים שלכם, גם גיבוי לציוד. אתם ממש לא רוצים להגיע ליום האירוע ולגלות שיש בעיה עם הכבל, הכרטיס או העדשה. וודאו שהוא מגיע עם ציוד תקין ושיש לו ציוד גיבוי למקרה שמשהו מתקלקל. זה יכול לקרות אבל צלם טוב יודע לצפות תקלות כאלה מראש ולהיות מוכן אליהם בכל מקרה שלא יהיה.

שאלת בונוס
זוכרים את החתונות האלה שאתם לא מצליחים לשלוח נשיקה לכלה שצועדת עם ההורים או שאתם לא רואים מה קורה בחופה בגלל הצלם שכל הזמן מסתיר לכם?

תשאלו איך הוא מצלם את החופה שלכם. לכל צלם יש את הטריק שלו לצלם את ההליכה לחופה ואת החופה עצמה עם מינימום הפרעות.