logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

קחי טישו: הדרך המרגשת לכתיבת נדרים בחופה

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

לא סתם קורין גדעון ולוסי אהריש גרמו לכל האורחים בחתונה לדמוע. רוצה גם? הנה הטיפים שיעזרו לך לכתוב נדרי חופה מרגשים וכנים במיוחד

שפע עוגות החתונה ושושבינות בשלל צבעים כבר מזמן העידו על התחזקות האמריקניזציה בעולם החתונות הישראלי, אבל ככלות, הסלביות קורין גדעון ולוסי אהריש נתנו לה את החותם הסופי, עם הטרנד החם  – נדרי חופה, חילופי אהבה המוסיפים טאץ' אישי לברכת הרב / מנחת הטקס.

החתונות של גדעון ואהריש היו שונות זו מזו בהרבה מובנים, אבל ברכת הנדרים סוחטת הדמעות שהקריאה כל אחת במעמד החופה שלה דאגה להזכיר לשם מה התכנסנו, בסופו של דבר. האהבה, דה.

למי מכן שקצת פחות מיומנת בכתיבת נאומים מרגשים, הנה 10 טיפים לכתיבת נדרים שלא ישאירו אף לא עין יבשה אחת בקהל.

1. כתבי מהלב

לפני שאת מתחילה במלאכת הכתיבה, חשבי עם עצמך מה את בעצם רוצה להגיד, מהלב ובשיא הכנות. אין יותר מדי טעם בשיתוף נדרייך במעמד החופה אם הם לא באים ממעמקי הלב שלך.

2. בחרי ז'אנר

כך או כך נדרים הם מרגשים, אבל את צריכה להחליט לאיזה כיוון לקחת אותם. האם לכתוב בצורה קומית או פואטית, להפיק נאום כבד או קליל, והשאלה אולי החשובה מכל – האם להפתיע את בן הזוג בחופה או לעדכן אותו על תכניותייך מראש?

3. ספרי על הקשר שלכם

חוץ מלספר לו כמה את אוהבת אותו, כדי שהנדרים יהיו אישיים באמת, ובכדי שהוא ירגיש שבאמת זכיתם זה בזו, שתפי רגעים כנים מהזוגיות שלכם. בין אם מדובר בפעם ההיא בה הבנת שזה זה, היום בו הכרתם, הדייט הכי טוב שהיה לכם או כל רגע בקשר שהיה משמעותי עבורך.

4. שאפי לעתיד

מבעד לנוסטלגיה שחיברה ביניכם, שתפי בשאיפותייך לעתיד וספרי איך נראים בעיניך המשך חייכם המשותפים. זה יכול להיות החלום שלך לטוס לירח דבש של חודשיים במזרח, הפנטזיה שלך על בית קטן בכפר סבא, תקווה לחיים בריאים או נבואה על כך שתזדקנו יחד, יד ביד.

5. הימנעי מקלישאות

להכניס איזה ציטוט ידוע משיר או מספר זה נחמד, אבל עדיף שהנדרים ייכתבו במילותיך עד כמה שאפשר. את יכולה לקבל השראה אבל בסופו של דבר – דברי בשם עצמך, הרי ביום יום הוא לא רומיאו ואת לא יוליה.

6. תגרמי לאורחים להזדהות

אז נכון, את הנדרים את כותבת לו, אבל את נושאת אותם מול קהל של בני משפחה וחברים קרובים שבאו לשמוח בשמחתכם – אז תני להם להרגיש חלק. הימנעי מבדיחות פנימיות, חסכי מההורים סיפורים מביכים למיניהם ואל תשתמשי בביטויים וכינויים שאיש לא מבין חוץ מכם.

7. הבטיחי לו משהו

כל הרעיון בבסיסם של הנדרים הוא, ובכן, לנדור איזו הבטחה או שתיים לאיש איתו את הולכת לעבור את המשך חייך. הבטיחי לאהוב אותו, לעמוד לצידו בכל עת או אפילו להמשיך לשתות במיטה את הקפה שהוא מכין לך כל בוקר, לנצח נצחים.

8. תערכי

אנחנו חיים בעידן בו התכונה העדיפה על מתחתנים בחיפוש רב היא עריכת חופה בזמן הקצר ביותר. כדי שהנאום המרגש שלך לא יהפוך לחפירה מאוסה, ערכי אותו לאורך של דקה עד שתיים גג, קראי אותו שוב ושוב וודאי שאת מדברת לעניין ולא חוזרת על עצמך יותר מדי.

9. התאמני בבית

כנראה ששום דבר לא יפחית את רמת הלחץ וההתרגשות שתאחוז בך בחופה, אבל אימון ביתי יחזק לך את רמת הביטחון, יעזור לך לערוך בשנית ולהתנסח טוב יותר ולהבין איך, פחות או יותר, את הולכת להישמע מתחת לחופה. על כל מקרה – עמדי זקוף והקריאי את שעל ליבך בגאווה.

10. שמרי לעצמך עותק

מרוב התרגשות יש סיכוי גבוה שהדף עליו כתבת את הנדרים ילך לאיבוד בין כל החיבוקים והנישוקים בחופה וחבל, זו מזכרת מהממת לחיים המשותפים שלכם יחד. ליתר ביטחון ובכדי שלא תתבאסי על עצמך בדיעבד, שמרי עותק קשיח נוסף.

תגיות:
#הכנות לחתונה
לפרטים ותיאום פגישה