מדריך 2017: ככה תבחרו גן אירועים | איזיווד - ארגון ותכנון חתונה - Easywed
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

מדריך 2017: ככה תבחרו גן אירועים

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

מה צריך לשאול בגני האירועים? מה חשוב לבדוק? ולמה כדאי לשים לב במיוחד לפני שבוחרים את הגן להתחתן בו? כל הפרטים במדריך 2017

כשמדובר בחתונה שלכם, ההרגשה שנכנסים לגן אירועים שונה לחלוטין מכל פעם שהגעתם לאירוע כאורחים. הפעם, אתם הרבה יותר ביקורתיים, שמים לב לכל מדרגה ואגרטל ומנסים לדמיין איך אתם תראו צועדים שם לחופה.
שפע המקומות להתחתן בהם גדול ומבלבל ולא תמיד ברור מה צריך לשאול ועל מה כדאי להסתכל.

הדבר החשוב הראשון הוא להבין שכל אירוע שתראו – הוא לא האירוע שלכם. מה הכוונה? שהעיצוב, הסגנון, האוכל שמוגש ואפילו המוזיקה ברקע היא של החתן והכלה שמתחתנים שם בערב שאתם באים לבקר וזה לא אומר בהכרח שכך תראה החתונה שלכם.
לכן כשהולכים לראות גני אירועים חשוב להסתכל על המקום כמו על דירה שאתם מתכוונים לגור בה. אין טעם להסתכל על הספה או התמונות על הקיר, אלא מה הפוטנציאל של המקום, לבדוק שאין "נזילות" ושאין אלמנטים בעייתים שעלולים להזיק.

איך המקום בעיניכם? צילום: פוטוגנים


 

בחירת הגן מתחילת עוד בדרך למקום. כשאתם נוסעים לשם שימו לב, האם קל להגיע אל המקום? האם יש שילוט ברור? וכשתגיעו, בדקו אם החניה קרובה? והאם גם אורחים מבוגרים יוכלו להגיע בקלות ובנוחות?
אחרי שנכנסתם בדקו כיצד המקום נראה? לפעמים תמונות בפייסבוק או באתר לא מצליחות לשקף בדיוק את האופי והאווירה במקום. שימו לב אם הוא מספיק גדול לכמות האורחים שלכם, אך לא גדול מדי, שהמקום לא יראה ריק.

ומה עם קבלת הפנים? במקומות מסוימים קבלת הפנים נערכת בחוץ ולפעמים בתוך האולם עצמו, מה אתם מעדיפים? אם בחרתם קבלת פנים בחוץ, תוודאו שמתבצע ריסוס נגד חרקים ותשאלו אם במקרה של גשם ניתן להעביר את קבלת הפנים למקום מקורה. אל תתביישו לברר כיצד זה יראה, תוודאו שיש מספיק מקום לכל האורחים שלכם ושפיזור העמדות יהיה נוח ולא צפוף מדי.

גם אם אתם לא חייבים, כנסו לשירותים. בדקו שנקי ומסודר ושיש צוות שמנקה לאורך כל האירוע. נסו לשים לב לטובת האורחים המבוגרים מאד או במידה ובין המוזמנים יש אנשים עם מוגבלויות, האם יש גישה ושירותים לנכים?
כדאי לשים לב היכן ממוקמים הבר ורחבת הריקודים. לפעמים המיקום יכול להשפיע לגמרי על אווירת המסיבה של החתונה שלכם. בר רחוק, למשל, יאלץ את הצעירים לנטוש את הרחבה בכל פעם שהם רוצים לשתות.

נסו להיזכר בכל אירוע שאי פעם הייתם בו, מה היה הדבר הראשון שדיברתם עליו? לטוב או לרע, לאוכל באירוע יש חשיבות גדולה וזוגות רבים משקיעים בחיפוש אחר מקום שיעניק אוכל איכותי ושירות אדיב. אז אל תרגישו לא בנוח לגשת לאורחים ולשאול (בנימוס, זכרו שהם כן מבלים כרגע): האוכל טעים? המקום נעים? נסו לגשש אם יש להם הערה חשוב או ביקורת שיכולה להשפיע גם החתונה שלכם.

מותר להביא קאפקייקס או מקרונים מבחוץ? צילום: יח"צ טלי ומריאנה שמלות כלה


 

מהניסיון שלכם כאורחים אתם בטח כבר יודעים אם אתם מעדיפים חתונה בסגנון הגשה או במזנונים. נסו להגיע לפגישה כשבגן יש אירוע עם סגנון ההגשה העדיף עליכם ובחנו כיצד זה עובד במציאות. כמה מלצרים יש לכל שולחן? האם המלצרים קשובים לאורחים? או אם אתם מעדיפים מזנונים, כמה עמדות יש? האם נוצרים תורים גדולים מדי לאוכל או שיש חלוקה נכונה בין כמות העמדות לכמות האורחים?

ולא נשכח את כל האקסטרות, במידה וחלמתם על עמדת קאפקייקס בכניסה, עוגת חתונה מיוחדת או בקבוקי אלכוהול ספציפיים, ייתכן והמקום יכול לספק לכם אותם. במידה ולא, שאלו האם תוכלו להביא בעצמכם? לא כל מקום מאפשר הבאת מזון או שתייה מבחוץ וחבל לגלות את העניין ברגע האחרון ולהתבאס.

כדי שלא תצטרכו לזכור הכל, הכנו לכם טופס שתוכלו להדפיס ולקחת לגני האירועים: