logo favorites 0
הבלוג
blog-image

חתונה קיץ: ככה תשרדו את החום הנורא

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

כולם מדברים על חתונות חורף, גשם וקור, אבל אף אחד לא זוכר כמה רותחים ולחים חודשי הקיץ בישראל. ארגנתם חתונה בחודשים הבוערים? ככה תשרדו חתונת קיץ

זוגות שמתכננים חתונה בדרך כלל רואים לנגד עיניהם רק דבר אחד, חופה בחוץ. בשביל זה הם מחפשים להתחתן כמה שיותר רחוק מהחורף כדי שחס וחלילה, שלא יפלו על היום היחיד שאשכרה גשום כאן ויאלצו להתחתן בפנים. 

אז מה עושים? בין ספירת העומר ובין המיצרים לתחילת הלימודים באוקטובר, לא נשארו הרבה ימים ויותר מדי זוגות מנסים למצוא תאריך איפה שהוא שם באוגוסט או ספטמבר. AKA החודשים הכי חמים במדינת ישראל, ולפעמים זה מרגיש כמו בעולם כולו.

אל תשכחו שמשיות לאורחים. צילום: יוסי קרסו

אז מה עושים? 

אם רק התארסתם ואתם עדיין מחפשים תאריך, תחשבו טוב להזיז את החתונה שלכם לכיוון החורף. חורף ישראלי הוא בדרך נעים מאד, עם מעט מאד גשמים וגם כשכבר יורד גשם הוא נמשך זמן קצר יחסית.

בשנת 2017 זוגות הרוויחו ימים שמשיים ומושלמים בחודשים מרץ, פברואר ואפילו ינואר במחירים של חתונת חורף. 

אבל אם אתם מתעקשים או שכבר סגרתם תאריך ואתם אוטוטו מתחתנים, הנה המדריך הצונן לשרוד את הטמפרטורות המשוגעות:

1. חופה בצל

זוכרים שהייתם אורחים ובזמן שהזוג הנרגש עמד מתחת לחופה, אתם ניצלתם בשמש ורק התפללתם שהחופה תגמר כבר? אז מה ששנוא עליכם, אל תעשו לחבריכם.

אנחנו יודעים, אתם לא יכולים לדמיין את עצמכם נכנסים לחופה בתוך אולם. אבל בניגוד למה שנדמה לכם יש לא מעט גנים שהחופה שלהם ממוקמת במקום מוצל או אפילו בפנים ועדיין יפיפה ומאפשרת לכולם ליהנות מהחופה שלכם בלי לחשוב על אגל הזיעה שמחליק להם עכשיו במורד הגב.

 

2. מזגן מזגן מזגן

בתוך האולם זה ברור ואפילו לא צריך לציין אבל שווה לבדוק בכל זאת עם גן האירועים שהמזגן תקין ועובד ושיש גם מזגנים ניידים שיעמדו מסביב לחופה ויקררו את האורחים. אל תשכחו לשאול מה קורה במידה ויש הפסקת חשמל (שמתרחשות לא מעט בחודשי הקיץ): יש גנרטור? יש גיבוי למזגן? הוא לא יפסיק פתאום לעבוד וישאיר את כולם נוזלים ונוטפים, נכון?

איזה חום, אני מתה. צילום: shutterstock


 

3. שתיה קרה כקרח

דאגו לאורחים שלכם. בקשו מהמלצרים או מהברמנים להגיש כוסות מים ברחבה או במהלך החופה ותוודאו שלכל אורך האירוע יהיה המון המון קרח. משקה קר עם קרח יכול לעשות פלאים לגוף רותח שלא הפסיק לרקוד. 

4. אביזרים

מניפות מדרום תל אביב, מאווררים קטנים מעלי אקספרס, כפכפים, מטריות או שמשיות, כל אלו יכולים להקל קצת על האורחים המזיעים שלכם. הכינו סלסלה גדולה בכניסה עם האביזרים ואפשרו לכל מי שרוצה לקחת. 

 

5. צ'ופרים קרירים

שלוקים או קרטיבים, ברד צבעוני, דוכן גלידה, מוכר ארטיקים כמו בים, פירות קרים או אפילו עוגת גלידה במקום עוגת חתונה מסורתית יהיו הפתעה כיפית לאורחים שלכם ויעזרו להם קצת להצטנן.

גלידה. או ארטיק. או ברד. רק תביאו. צילום: shutterstock

6. תתלבשו בהתאם

נכון, רציתם חליפה שלושה חלקים ושמלת גאלה ארוכה מסאטן. קחו בחשבון שכל החלטה כזאת יכולה להפוך את היום שלכם לסיוט. בחרו מראש בדים קלילים ונעימים, הכינו חולצת גיבוי למקרה שתזיעו את חייכם בחולצה הראשונה, בחרו בנעלי עקב פתוחות ומאווררות ותמיד תצאו מנקודת הנחה שיהיה לכם חם. מאד.

7. דאודורנט

ועוד אחד ספייר. לא נראה שצריך להרחיב בנושא, נכון?