חתונה קטנה – איך בוחרים את מי להזמין? | איזיווד - ארגון ותכנון חתונה - Easywed
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

חתונה קטנה – איך בוחרים את מי להזמין?

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

מזל טוב, התארסתם! אתם נכנסים כעת לתקופה בה תתכננו את החתונה שלכם. זו ככל הנראה עומדת להיות תקופה מרגשת, שמחה, מהנה – אבל לפעמים גם מעט מלחיצה… תקופה במהלכה תחשבו האם האירוע יהיה חתונה קטנה או חתונה גדולה, תקבלו החלטות משמעותיות לגבי המוזיקה, האורחים, האוכל והטקס, ובעיקר – תשתדלו להנות כמה שאפשר. הכנות לחתונה הן דבר מורכב, ובדיוק לכן חשוב להגיע רגועים ומוכנים – ועם כל המידע הרלוונטי לצורך קבלת ההחלטות הללו. 

מאיפה בכלל מתחילים?

ברור כי חתונה היא נקודת ציון משמעותית בחייו של זוג. לאחר קבלת ההחלטה המרגשת, פתאום מגיע השלב בו צריך לשקול היטב כל מיני גורמים ולקבל החלטות הקשורות לאופי החתונה עצמה, כמו למשל –  

אפשר כבר להבין, שארגון חתונה הוא תהליך – לעתים מתמשך ולעתים קצר, אבל בכל מקרה הוא טומן בחובו הרבה איסוף מידע, חשיבה וכמובן קבלת החלטות. כל זוג רוצה שהחתונה שלו תהיה אירוע לא רק יפה ומכובד, אלא גם משמעותי; אירוע שבו האורחים נהנו, הטקס היה מרגש והאוכל היה טעים. ואם כבר מזכירים אורחים – אחד הדברים החשובים ביותר, ואולי אפילו הדבר הראשון שיש לחשוב עליו – הוא מספר המוזמנים שיהיו בחתונה שלכם.

 על מה כדאי לחשוב כאשר מחליטים כמה אורחים להזמין לחתונה?

מובן מאליו כי ההחלטה לגבי כמות המוזמנים לחתונה שלכם אינה טכנית בלבד. כלומר, לא מדובר כאן רק על השאלה האם בחתונה שלכם יהיו 50 מוזמנים או 500 מוזמנים; עוד קודם לכן, צריך להחליט מה יהיה אופי האירוע. חתונה קטנה או גדולה? במקום אשר מכיל כמות מצומצמת של אורחים, או דווקא ההיפך?

זוג אשר מתחבר לאירועים גדולים יותר ומסוגל לערוך אירוע כזה, יזמין מן הסתם מספר אורחים גבוה יותר. במקרה כזה, יהיה בדרך כלל קל יותר לקבל החלטה – פשוט כי אפשר להזמין יותר. אבל ככל שהאירוע שלכם קטן יותר, תצטרכו לחשוב היטב מהי כמות המוזמנים ולהחליט לפי השיקולים הבאים:

האם להזמין לחתונה שלנו את כל החברים מהעבודה?

זו שאלה מצוינת שרבים מהזוגות המתחתנים מתלבטים לגביה. ברור שאם אתם מחוברים מאוד למקום העבודה שלכם ואוהבים אותו, וכל מי שעובד איתכם הוא בעצם חבר או חברה טובים – אין ממש שאלה, וככל הנראה תזמינו את כולם. הקושי מתעורר כשחלק מהאנשים אשר עובדים איתכם הם חברים קרובים, וחלק מהם פחות. במצב כזה, תרצו להימנע מסיטואציה לא נעימה בה חלק מהקולגות יוזמנו וחלק לא… אז איך בעצם ניתן לקבל החלטה? אפשר לחשוב על כמה אופציות:

  1. תוכלו להזמין רק את החברים אשר עובדים איתכם צמוד, למשל – מהמחלקה או המשרד הספציפי שלכם. זאת כמובן במידה והחברים הללו הם גם חבריכם הקרובים. 
  2. תוכלו להחליט שאתם בכל זאת מזמינים את כולם, וזהו אכן פתרון בו בוחרים זוגות רבים – מתוך רצון שלא להעליב ולא לגרום לאף קולגה להרגיש "בחוץ". 
  3. תוכלו להתייעץ עם חבר\ה לעבודה, או אפילו עם המנהל\ת שלכם, לגבי מה מקובל במקום העבודה הספציפי שלכם. ייתכן ותופתעו לגלות שיש "נוהל" בלתי רשמי לגבי הזמנת קולגות, מה שיפתור עבורכם את ההתלבטות ואת הבעיה.

כמובן שמעבר לחברים לעבודה, יש צורך להחליט האם מזמינים קרובי משפחה שהם בעצם רחוקים מאוד, או חברים מהעבר שפתאום נזכרנו בהם אבל בעצם לא בטוח שבכלל רלוונטי להזמין אותם… ההחלטות הללו אינן טכניות, כאמור. בסופו של דבר יש שיקול המרכזי שצריך להוביל אתכם: האם אני רוצה שהאדם הזה ינכח באירוע המרגש בחיי? האם חשוב לי שהוא ישמח ביחד איתי? אם התשובה לשאלות הללו היא כן, כנראה שכדאי לכם להכניס את האדם הזה לרשימת המוזמנים שלכם.