logo favorites 0
הבלוג
blog-image

5 דברים שחייבים לבדוק לפני שבוחרים גן אירועים

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

אתם מתחילים לארגן את החתונה ומחפשים מקום להתחתן בו, מה חשוב לבדוק? על מה אסור בשום פנים ואופן לוותר? ומה כדאי לסכם לפני שחותמים על החוזה?

הלורנס easywed

 
1. רישיונות ואחריות
בטח שמעתם את כל הסיפורים על זוגות שחתמו על חוזה, נתנו מקדמה ואז כשהגיע היום הגדול הגיעו למקום ריק ששעריו נעולים. הסיטואציה הדרמטית הזאת אמנם נדירה אבל בהחלט יכולה להתרחש. לכן חשוב מאד כשאתם חותמים חוזה לוודא שהעסק מחזיק באישורים השונים אך בעיקר לוודא מה יקרה לכסף שלכם במידה ואכן הגן ייסגר מסיבות שונות ומשונות. במידה ואתם עובדים דרך מארגני חתונות, וודאו שהם נותנים לכם אחריות ומחזירים לכם את הכסף במידה ואכן משהו קורה לגן. אצלנו ב easywed אנחנו מלכתחילה עובדים עם הספקים המוכרים והטובים ביותר ובנוסף אנחנו נותנים לזוגות שלנו החזר כספי מלא על מקדמות החתונה במקרה של ביטול האירוע עקב סגירת המקום מסיבות רישוי ו/או סגירת המקום כתוצאה מפשיטת רגל של מפעילי המקום המיועד לקיום האירוע.

2. הבטחות צריך לקיים
הגיעו לבקר בגן ביום שמתקיים אירוע. וודאו שמה שהוצג לכם בשיחת המכירה אכן בא לידי ביטוי באירוע. אל תביישו לפנות לאורחים ובררו האם האוכל טעים, האם הוא הגיע חם ומוכן לשולחן? הכיסאות נוחים? האם נעים להם? יכול להיות שתגלו שהמזגן מטרטר ובקושי ניתן לשוחח או שחם מדי או קר מדי בתוך האולם. האורחים לא יהססו לענות לכם על כל השאלות ואפילו להוסיף הערות משלהם. והאמינו לנו, מהם תוכלו ללמוד הכי טוב על המקום.

3. התאמה אישית
בטח חופרים לכם כל הזמן ש"כל החתונות אותו דבר". אז זהו. שלא. אתם עושים את החתונה שלכם וממש לא צריך להגזים כדי להפוך אותה לשלכם. בשביל זה אתם צריכים לברר עד כמה גן האירועים דינמי ועד כמה ניתן לשנות ולהתאים את האירוע אליכם. יש גני אירועים שמאד מקפידים שעיצוב המקום יעשה רק על ידי מעצבת הבית, שהתקליטן בחתונה שלכם יהיה אך ורק מתוך הרשימה שלהם והצלם שיגיע לצלם אתכם הוא אחד מנבחרי הגן ולא בהכרח מהצלמים שאתם רציתם לחתונה שלכם. בדקו האם ניתן לבחור איפה יושב הדיג'יי וכיצד יחולקו השולחנות בתוך המתחם או שהדברים האלה כבר קבועים מראש ולא ניתנים לשינוי.

החתונה הקסומה של רגינה ואיגור. צילום: פוטוגנים

4. נגישות
האם גן האירועים קרוב לרוב האורחים שלכם? האם הגישה אליו נוחה או שמדובר בנסיעה בדרכי עפר לא מוכרים ל waze? יש חניון או שצריך לחפש חניה? האם המקום נגיש לאורחים המבוגרים ונכים? האם יש מעלית בנוסף למדרגות? כל השאלות האלה ואחרות שמתאימות ספציפית לקהל שלכם חייבות לקבל מענה לפני שאתם בוחרים מקום להתחתן בו. אלו דברים שמשפיעים באופן ישיר על הנוחות ומצב הרוח של האורחים וכאלה שתצטרכו לתת להם מענה ביום האירוע. מה עושים? מוודאים שהכל מתאים לצרכים שלכם ושל האורחים שלכם ובמידה ולא, בודקים האם ניתן להנגיש את המקום. במידה ולא תשקלו לוותר על המקום הזה ולחפש מקום אחר.

5. צ'ופרים
אף אחד לא יגלה לכם את זה אבל חלק מהמשא ומתן עם גני האירועים הוא על כל מיני צ'ופרים מסביב. גני אירועים לוקחים את זה בחשבון ומלכתחילה יכולים להציע לכם כל מיני הטבות תמורת המחיר שתתבקשו לשלם: עמדות נוספות בקבלת הפנים, אפטר פרטי בזמן המסיבה, שדרוג הבר, חבילת עיצוב למקום ועוד. בררו עם איש המכירות לפני שאתם חותמים חוזה ובמידה ויש דברים שאתם יודעים שאתם רוצים תתעקשו להכניס אותם לחוזה כהטבה.

החתונה השמחה של דקלה וטל. צילום: זום 18