הזוגות שבוטלה חתונתם בכליף ובחמאם: "בלי easywed היינו במצב קטסטרופלי"
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

חבל ההצלה של זוגות הכליף והחמאם

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

כסף שנשאר אצלם, ליווי צמוד ומציאת אולם חדש בתוך יומיים באותו התאריך בדיוק. נפגעי הכליף והחמאם שסגרו חתונה דרך easywed מספרים על חצי הנחמה

"למרות ש- easywed לא היו מחויבים חוזית בשום צורה לעזור לנו למצוא מקום חלופי ולשמור עלינו, הם נתנו לנו גב מלא, וזה עוזר במובנים שאין לתאר", מספרת כרמל, שהיתה אמורה להתחתן בעוד כשלושה שבועות באולם הכליף, שנסגר אתמול (ג') במפתיע, ביחד עם אולם "החמאם", השייך לאותם בעלים.

הזוגות שסגרו חתונה ב"חמאם" או ב"כליף" ביפו לא היו יכולים להעלות בדעתם שדבר כזה עלול לקרות לשניים מאולמות האירועים הוותיקים והמצליחים בלב יפו, ולכן הם גם לא התגוננו בפני זה מראש או ניסו להוריד את גובה המקדמות שנתנו במעמד חתימת החוזה מול המקום.

מי שבכל זאת הצליחו לצאת מהסאגה האיומה כשידם על העליונה הם הזוגות שבחרו להתחתן דרך חברת ארגון החתונות easywed. בחברה הבינו כבר כעשרה ימים קודם לכן שמשהו לא תקין קורה באולמות הללו והחלו לבדוק עם הזוגות שהיו עתידים להתחתן במקום את האפשרות להחליף מקום חתונה. תוסיפו לכך גם את האחריות של easywed על כל כספי המקדמות של הזוגות, וקיבלתם – שקט נפשי.

"בלי easywed היינו נמצאים במצב קטסטרופלי", הם מספרים, ופה אחד מסכימים שהיה להם מזל גדול.

 הכליף: נסגר במפתיע ללא כל הודעה מקודמת | צילום: יח"צ

ליווי 24/7

בניגוד למרבית הזוגות ששמעו את ההודעה המצערת דרך קבוצות בפייסבוק, הזוגות של easywed עודכנו במצב מעל לשבוע קודם יחד עם מספר הצעות לפתרון, מליווי צמוד לאורך תהליך בחירת האולמות מחדש והתמודדות עם כל בעיה שעלולה לצוץ כתוצאה מכך, כמו חוסר זמינות של התאריך המקורי, או הצורך לשנות ספקים בעקבות דרישה לשינוי תאריך.

"עוד לפני שבכלל קיבלנו את הטלפון הראשון, easywed הפכו עולמות וחיפשו דרכים יצירתיות לסדר את המצב בכדי שיוכלו להרגיע אותנו עם פתרונות התחלתיים", מספרת ג'קי כהן שהייתה אמורה להתחתן בכליף באמצע חודש יוני. "זה באמת מרגיע שיש לנו גב. אפילו לא הרמתי טלפון לאף אולם בשביל לראות מה אני עושה מעכשיו, שזה מטורף" .

"חוץ מלשלוח רגיעון הם עשו הכל", מסכימה קטיה ציקל. היא ואלכס פינצ'וק היו אמורים להתחתן בכליף בתחילת מאי. אתמול (ג'), הם סגרו ב-1947 באותו תאריך, לאחר ש-easywed עזרו להם למצוא מספר אולמות חלופיים, והכל בתיאום דרך הוואטסאפ.

"שנינו עובדים ואין לנו זמן או יכולת להתנתק מהעבודה, לבטל את החיים ולסדר עכשיו את כל הפרוצדורות האלה. עם easywed כל מה שאני צריכה לעשות הוא להיות זמינה בטלפון. די מהר הבנתי שאנחנו בסדר".

 סך הכל הם אופטימיים | צילום: קטיה ואלכס

לצ'קים אין רגליים

הכליף והחמאם הם לא הראשונים לסגור שערים כתוצאה מפשיטת רגל, איבוד רישיון עסק וסיבות נוספות רבות. אחרי 13 שנים בעסק easywed היא כבר שועל ותיק בכל הנוגע למקרים מסוג זה, ובדיוק משום כך החברה מאבטחת ומבטיחה חזרה את כספי המקדמה בסעיף ייעודי בחוזה החתונה. מרבית הזוגות ירימו גבה, ובאמת הסיכויים נוטים לטובת המצב בו אותו סעיף לא יופעל, אבל מדובר ברשת ביטחון רצינית וסופר משמעותית.

ציקל דווקא כן התכוננה לתרחיש הגרוע ביותר. יחד עם זאת, ולמרות שהייתה מרוצה מהלווי הנורמטיבי בתהליך, לא העלתה בדעתה כמה יהיו שם בשבילה ברגעי המשבר האמיתיים. אחרי שהבינה שהחתונה שלה כבר לא תקרה בכליף, קיבלה ביטחון מהעובדה שהכסף שלה שמור.

טל כורם, שהייתה עתידה להתחתן עם בן זוגה אור גלילי בחמאם בסוף מאי, מודה שהיא מרגישה בסרט. בשום צורה לא ציפתה לתקרית באולם כל כך ותיק ומוכר. מצד שני, היא יודעת שלעומת הזוגות שצריכים לפנות באופן עצמאי למקומות ולהתמודדות מול האולם שנסגר, היא במצב טוב.

 "מי חשב שזה יכול לקרות במקום כזה?!" | החמאם | צילום: יח"צ

חשיבותו של הכוח

כרמל, שאמורה הייתה להתחתן בכליף בסוף החודש, הבינה שרק ככה צריך להתחתן. "במהלך התהליך של בחירת אולם וספקים הרעיון של ארגון חתונה דרך החברה הוא נחמד והכל, אבל אתה לא מבין כמה זה חשוב. רק כשנפל לי האסימון שבכל רגע נתון גם מקום מאוד מצליח יכול ליפול, הבנתי כמה חשובה ההשפעה של easywed".

בזכות העזרה והגב שקיבלו, ולמרות שהחוזה לא מחייב את חברת ארגון החתונות לעזור ולמצוא מקום חלופי, החתונה הועברה ל-לורנס ביפו, אולם הממוקם מספר דקות ספורות מהכליף, באותו התאריך ומבלי להוסיף שקל, למרות פערי מחירים בין השניים.

"אני שומעת על כל הזוגות ורק יכולה לתאר כמה זה נורא", מסכמת ג'קי כהן. "חוץ מלהתחתן דרך easywed אין לי עוד הצעה בשבילם. זה הטיפ הראשון שאני אתן".

 הלורנס ביפו | צילום: יח"צ