ההנחיות החדשות לחתונה בתקופת הקורונה | איזיווד - ארגון ותכנון חתונה - Easywed
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

ההנחיות החדשות לחתונה בתקופת הקורונה

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

התקופה האחרונה טלטלה אותנו לחלוטין, והמגיפה העולמית ממשיכה להישאר ברקע של החזרה לשגרה. בעוד שאנחנו מנסים להסתגל להנחיות החדשות ולחזור לעבוד וללמוד תוך כדי שמירה על ריחוק פיזי, אנחנו צריכים גם להמשיך ולחגוג ולשמוח. אז זה הזמן למצוא פתרונות יצירתיים כדי לקיים את החתונה המדהימה ביותר שאפשר, תחת המגבלות. וגם אם זה נשמע קשה – זה בהחלט אפשרי!

הכול טמון בגישה

אחרי חודשים של הכנות לחתונה, השקעה אדירה, תכנונים וחלומות – פתאום נראה כאילו הכול יורד לטמיון. כל מה שרציתם וחלמתם פתאום לא אפשרי, וצריך להתחיל לתכנן מסלול מחדש.

אז אין ספק שזו מציאות מאוד מורכבת. ארגון של כל חתונה הוא דבר מלחיץ, וביחד עם זה צריך להתמודד גם עם הלחץ של התקופה והדאגה לבריאות של האנשים שאנחנו הכי אוהבים בעולם. במצב כזה קל מאוד לשקוע בדכדוך, אבל אנחנו מציעים להסתכל על הדברים מנקודת מבט קצת שונה, והרבה יותר חיובית.

נכון, המציאות השתנתה ויש הרבה דברים שאין לנו שליטה עליהם. אבל אנחנו כן יכולים לשלוט על הצורה שבה אנחנו מסתכלים על הדברים, וגם בתקופה הזו יש הרבה מאוד דברים טובים. וגם תחת המגבלות, אפשר לקיים אירוע מקסים ומרגש, לחגוג את האהבה והזוגיות שלכם ולהיות מוקפים בקרובי המשפחה והחברים.

ועכשיו כשאנחנו באים לזה בגישה חיובית – הכול הופך להיות יותר קל ונראה אפשרי לגמרי. אז בואו נעשה את זה ביחד, צעד צעד.

מה אומרות ההנחיות?

נכון לאמצע חודש מאי, נראה כי התפשטות הנגיף נבלמה ואפשר לאט לאט לחזור לשגרה. בשלב הזה ההנחיות הן שמותר לקיים אירועים של עד 50 אנשים בתנאי שהאירוע נערך בחוץ, ומקפידים לשמור על מרחק של 2 מטרים בין האורחים.

בתוך 50 האנשים צריכים להיכלל גם צוות העובדים, וזה משהו שצריך לקחת בחשבון ולתאם מול כל הספקים לחתונה. וממילא כאשר מגבילים את כמות המוזמנים, אז גם צריך פחות עובדים.

חשוב לשמור על מרחק של 2 מטרים, אבל כדאי לדעת שהכלל הזה רלוונטי לאנשים שלא גרים ביחד. כלומר בני אותה משפחה שגרים באותו בית – בהחלט יכולים לעמוד ביחד אחד עם השני (וככה גם שותפים שגרים באותו בית). וכמובן שכל הנוכחים צריכים להיות עם מסכות.

כמובן שצריך לעקוב אחרי ההנחיות כי הן משתנות, ובכל מקרה יש כבר מתווה לפתיחה של אולמות האירועים החל מאמצע חודש יוני. גם לפי המתווה הזה יהיו הגבלות על כמות המוזמנים וצורך לשמור מרחק, אבל עם הזמן יהיו פחות ופחות הגבלות.

איפה מקיימים את האירוע?

נכון להיום מותר לקיים אירועים רק במקום פתוח, כדי להקטין את הסיכון להדבקה וכדי לשמור על הבריאות של כל הנוכחים. יש ספקים לחתונה שמציעים פתרונות משל עצמם, ובהחלט חשוב לשמור על קשר ולהיות מתואמים מולם.

אבל מעבר לזה, זו הזדמנות לתכנן אירוע קטן וצנוע יותר, בתקציב נמוך ובאווירה משפחתית ואינטימית. אירוע בחצר בבית של ההורים, על הדשא בקיבוץ או עוד מגוון רחב מאוד של רעיונות – יש פה הזדמנות לתכנן משהו מקסים ומיוחד לא פחות.

ולא רק שהחתונה שלכם תהיה מיוחדת, תוכלו גם לחסוך כסף ולהשתמש בו בהמשך לחופשה גדולה, חלק מההון העצמי לקניית דירה וכדומה.

איך כוללים את כולם?

אין ספק שהמגבלה על 50 אנשים בלבד באירוע, היא מגבלה משמעותית. ולכן באופן טבעי מי שיוזמן הם המשפחה והחברים הקרובים ביותר. אבל זה ממש לא אומר ששאר האנשים החשובים והאהובים בחייכם לא יוכלו להשתתף!

בכל הכנות לחתונה אנחנו מחפשים צלם, שיהיה ייחודי ומקורי ומוכשר, ויתעד את האירוע כמזכרת לעוד שנים רבות. בעזרת הצלם תוכלו להציב מצלמת וידאו שתהיה מחוברת לאינטרנט, ותשדר את הטקס לכל האנשים שלא יכלו להגיע. וכאשר המצב ישתפר ונוכל לחזור ולהיפגש בלי דאגה – תוכלו להיפגש ולשמוח עם האנשים שלא יכלו להגיע.

אפשרות אחרת היא לעשות סבבים. במהלך הטקס עצמו יהיו רק המשפחה והחברים הקרובים ביותר, אבל בהמשך הערב תעשו "חילופי משמרות", חלק מהמוזמנים ילכו ובמקומם תבוא קבוצה חדשה של אורחים.

בכל מקרה אנחנו ממליצים לשקול לקיים את האירוע בשעה מוקדמת יותר, כך שעדיין יהיה אור בחוץ ותוכלו להעביר את שידור הווידאו בקלות ובלי בעיות, ובלי צורך לשכור תאורה מיוחדת.

חופה עכשיו, מסיבה אחר כך

אפשרות אחרת היא פשוט לעשות הפרדה. את החופה עצמה תקיימו בתאריך המיועד, רק ביחד עם המשפחה הקרובה. טקס צנוע ומרגש, שמוקדש כולו לזוגיות והאהבה, להתחלת החיים המשותפים.

ובעוד כמה שבועות או כמה חודשים תקיימו את המסיבה עצמה, את החגיגה הגדולה באולם בדיוק כמו שתכננתם. הרבה ספקים לחתונה מאפשרים לעשות את ההפרדה הזאת, ובמקום לבטל לגמרי את האירוע – פשוט לדחות אותו. אין ספק שזה גם דורש לוגיסטיקה והתאמות, אבל זה בהחלט אפשרי ויש הרבה זוגות שזה פתרון שמתאים להם. כך החופה תתקיים בתאריך שתכננו, ובהמשך גם האירוע עצמו בדיוק כמו שחלמו עליו, ובלי להרגיש כאילו הכנות לחתונה פשוט היו סתם.

הזדמנות להתמקד במה שחשוב באמת

אנחנו אוהבים חתונות מיוחדות, אנחנו אוהבים לזרום עם הרעיונות הכי יצירתיים, מקוריים ומשוגעים שלכם. אנחנו אוהבים אולמות מעוצבים וגני אירועים קסומים.

אבל יותר מהכל, אנחנו אוהבים חתונות שמחות, חתונות שחוגגות את האהבה והאושר של בני הזוג. זו המהות של כל האירוע כולו. ולכן אנחנו מנסים לראות גם את החיובי בתקופה הזו ובמה שהיא יכולה ללמד אותנו. דווקא עכשיו כשצריך להתמודד עם הגבלות והנחיות מחמירות, זה מדגיש עד כמה המהות של האירוע היא החשובה, וכל מה שמסביב – זו רק התוספת, הבונוס. אתם זוכים להיות מוקפים באהבה ובאנשים יקרים, לחגוג ביחד איתם וליצור חוויות מרגשות שילוו אתכם לשנים ארוכות. ולזה אין שום תחליף.

תגיות:
#קורונה #חתונה בימי קורונה #הנחיות קורונה