logo favorites 0
הבלוג
blog-image

כזה שלא תשכחו: איך בוחרים תאריך מושלם לחתונה?

עם יותר מ-200 ימים בשנה שאפשר להתחתן בהם - איך אפשר לבחור באחד שלכם? תנו לנו לעזור - הנה כל מה שצריך לחשוב עליו כשבוחרים תאריך לחתונה, שעל חלקם בטוח לא חשבתם!
share-icon wp-icon wp-icon share-icon

בתכל'ס תכנון חתונה אמיתי, מתחיל ברגע שנקבע תאריך ליום המאושר בחייכם – יום החתונה! אבל איך בכלל מחליטים על היום הזה ועל התאריך המושלם עבורכם? אספנו לכם כמה נקודות ושיקולים שחשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים תאריך מתאים:

הכי שלכם: האם יש תאריכים שהם סמליים עבורכם?

לכל זוג יש את התאריכים שהכי מיוחדים עבורו. זה יכול להיות היום שבו נפגשתם לראשונה, היום שבו הפכתם רשמית לזוג, היום שבו החלטתם להתחתן, ימי ההולדת וכדומה. יש הרבה תאריכים שיכולים להפוך להרבה יותר מיוחדים בכך שתהפכו אותם ליום החתונה (ככה גם אין מצב שתשכחו את יום הנישואין לעולם, תחשבו על זה שנייה).

יכולים גם לאמץ את השיטה המסורתית של כמה מהתרבויות העתיקות שעוד קיימות בעולם כדי לבחור תאריך לחתונה. משפחות יפניות, למשל, בודקות את ה"קויומי", לוח אסטרולוגי עתיק, כדי לבחור את התאריך המתאים ביותר לחתונה.

ברור שלא באמת צריך לחזות בכוכבים את התאריך – אבל כן כדאי שכשמתחילים לחשוב על תאריך לחתונה, למיין (לפחות בראש) את כל התאריכים הסמליים עבורכם.

5.91
5.91

גם המיקום משפיע: כשהלוקיישן הוא באמת הכל

אתם בטוח מכירים את ההרגשה הזו, שאולי כבר הציפה אתכם בכמה אירועים של בני משפחה או חברים. היא מגיעה כבר בקבלת הפנים של האירוע – תחושת הקסם הזאת, שגורמת לכם לרצות בדיוק-כזה-גם. כן, לפעמים אנחנו רוצים להתחתן בדיוק במקום ששבה את ליבנו כשהיינו בו בחתונה של מכרים.

בטוח שכבר ראיתם ושמעתם על המון מקומות לחתונה בשנים האחרונות (לרוב סביב תכנון אירוע של החברים הקרובים) – ואם כבר יש לכם אפילו רק מחשבה לבדוק אפילו את אחד מהמקומות האלו, כבר הפכתם את התהליך לארגון חתונה לפשוט הרבה יותר. מכאן ואילך, נשאר לכם לברר מהם התאריכים הרלוונטיים באולם האירועים או בגן האירועים ולבדוק אם גם יתר הפרמטרים (תקציב למשל) מתאימים לכם. אם תצליחו – ייתכן שבבת אחת יהיו לכם שני דברים "ביד": גם תאריך וגם מקום לאירוע.

אטורה
אטורה

מצב הרוח: עונות השנה הן משהו לחשוב עליו

מזג האוויר לא משפיע רק על סגנון ומיקום החתונה, אלא יכול גם לעזור לכם לקבוע את אופיה – ובהתאם, לצמצם את התאריכים באופן משמעותי. אבל רגע לפני כדאי להחליט האם אתם רוצים לקחת את הזמן אחרי הצעת הנישואין ולארגן את החתונה באיזי, או שהכיוון הוא "להעיף" את הארגון והתכנון ולהתחתן תוך כמה חודשים (אצלנו קוראים לזה "חתונת בזק"). בהתאם להחלטה תוכלו לדעת מהי עונת השנה הרלוונטית לקיום האירוע ובאופן ישיר גם מה יהיה סגנון האירוע השולט.

איך אתם מדמיינים את היום שלכם? בחתונה קיצית ומשוחררת אל מול הים או בטבע, עם קוקטיילים צבעוניים, שמשיות בכל צבעי הקשת ומניפות, או שבדמיון שלכם זה דווקא נראה יותר כמו חתונה מלכותית, חורפית ורומנטית? ואולי בכלל תעדיפו חתונה אביבית או סתווית? בהתאם לעונת השנה המוצאת חן בעיניכם ביותר וזו המשקפת את הסגנון האישי שלכם, תוכלו לצמצם עד לטווח תאריכים רלוונטי, שנע בין כמה חודשים מסוימים, ומשם הדרך לבחירת תאריך תהיה קצרה מאוד.

הכסף שמסובב את העולם, ואת ההחלטה: מגבשים תקציב

לפני שמתחילים בארגוני החתונה, חשוב מאוד לגבש תקציב (ממש מומלץ גם להשתמש בכלי המחשבון שלנו). התקציב צריך לשקף קודם כל את היכולות הכלכליות שלכם – בין אם יש לכם חסכונות להישען עליהם, עזרה מההורים, הלוואה שחשבתם לקחת ועוד.

במקביל – בנו לכם רשימה של השירותים הכלליים שתידרשו להם לארגון החתונה – מקום לאירוע, עיצוב, מוזיקה, שמלת כלה, בגדי חתן וכל מה שנראה לכם רלוונטי. כעת, כשיש בידיכם את התקציב המשוער, תוכלו להחליט אם אתם יכולים להרשות לעצמכם להינשא בחודשי ה"שיא" (בישראל הם יולי, אוגוסט וגם ספטמבר, בהתאם ללוח השנה העברי) או שעדיף לדחות את החתונה לזמנים הנחשבים לזולים יותר (אך מהנים לא פחות) – כמו חודשי החורף (בין נובמבר למרץ-אפריל). החודשים מאי ויוני הם חודשים אביביים ונעימים בהם המחירים עולים מעט.

רזולוציות גבוהות יותר: בחירת יום בשבוע

גם ימי השבוע ישפיעו על התקציב שלכם – ויהיו פונקציה משמעותית בבחירת התאריך המושלם לחתונה. ימי ראשון, שני ושלישי נחשבים לזולים יותר, שכן אלו ימי עבודה. ימי חמישי ושישי הם יקרים יותר, כצפוי, שכן מדובר על ימי סוף השבוע ונוחים הרבה יותר לכולם. במידה ואתם מעוניינים ביום מסוים בשבוע – נניח, יום חמישי שנחשב למועדף על זוגות רבים – בחנו את התאריכים הרלוונטיים בהתאם לפרק הזמן הרלוונטי עבורכם. כך תוכלו לצמצם את אפשרויות הבחירה ולקבל תמונת מצב נוחה יותר שתאפשר לכם לבחור תאריך לחתונה.

להתחשב גם בדודה מפילדלפיה: האם יש אורחים מיוחדים בחתונה?

כשאתם בונים את רשימת האורחים שלכם, בחנו האם יש אורחים חשובים שיגיעו מחו"ל או שיש להם אילוצים אחרים (דוגמת התחייבויות עבודה, צבא וחתונות שנקבעו לפני זו שלכם). אם אלו אורחים שחשוב לכם שישמחו איתכם ביום החתונה, נסו לבדוק את האילוצים שלהם ובדקו האם זה מסתדר עם התאריכים הרלוונטיים שחשבתם עליהם מראש לחתונה. זה אמנם יכאיב לכם קצת יותר בראש, אבל בהמשך יעשה הרבה יותר נעים בלב, וכולם ישמחו הרבה יותר להגיע ולחגוג איתכם. הדבר תקף גם לרב מקדש מסוים שאתם רוצים שיהיה איתכם ברגעים המיוחדים שלכם, או כל דמות אחרת חשובה שכדאי לקבוע את יום החתונה גם על פיה. עם זאת, שזה לא יגרום לכם לשבור את הכלים. מעל הכל, זהו היום החשוב שלכם והתאריך נקבע קודם כל על פי השיקולים החשובים לכם.

איסט תל אביב
איסט תל אביב

תאריכים "בעייתיים"

בלוח השנה יש שלל תאריכים הנחשבים למורכבים יותר – דוגמת ימי צום, ערבי חג או ימי אבלות לעם היהודי, החלים בתקופת ספירת העומר (סביב חודש אפריל, לרוב) או שלושת השבועות (החלים לרוב בחודש יולי או אוגוסט). תקופות אלה, אמנם, יהיו זולות יותר אך גם עלולות להציב אתגרים שונים לאורחי החתונה שלכם. לפני שתתחילו לחפש בכל מקום – תציצו בלוח השנה שלנו לבחירת תאריך לחתונה, הוא כבר יעשה לכם סדר. תאריכים בעייתיים יכולים להיות גם סביב הגשת פרויקט גדול בעבודה, למשל. לכן, לאחר שצמצמתם את פרק הזמן הרלוונטי לחתונה, הצליבו זאת עם לוח השנה העברי ובחנו אילו תאריכים עדיפים פחות לקיום האירוע.

אה, וזה עוד בכלל לפני שהתחלנו לדבר על הימים הכי מגניבים להתחתן בהם! יש לנו מלא רעיונות לכאלו, רק תשאלו.

תגיות:
#חתונה #לוקיישן #תאריך לחתונה #תקציב לחתונה