logo favorites 0
הבלוג
blog-image

איפור ניסיון: המדריך המהיר

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

שמעת המון פעמים את המושג איפור ניסיון, אבל מה זה בעצם אומר? ומה את אמורה לקבל ממנו? כל מה שאת חייבת לדעת במדריך אחד

מה זה אומר איפור ניסיון? צילום: shutterstock

 
איפור ניסיון. כמו המון דברים בתהליך הזה על איפור ניסיון אנחנו שומעות בדרך כלל בפעם הראשונה בחיים שלנו בזמן ארגון החתונה.

אז מה זה בעצם איפור ניסיון? מה עושים באיפור ניסיון? מה כדאי לשאול באיפור ניסיון? ולמה צריך לשים לב?

למצוא מאפרת מושלמת זה לא פשוט. יש כלות שרוצות איפור דומיננטי סטייל קים קרדשיאן עם קונטורינג, תוספות ריסים וליפסטיק בולט ויש כלות שלא מתאפרות ביום יום ורוצות את האיפור הטבעי והעדין ביותר ביום החתונה.

הפער בין מה שאנחנו חושבות שאנחנו רוצות למה שאנחנו באמת צריכות ורוצות הוא בעצם הפער שאנחנו צריכות לבחון כשאנחנו מגיעות לאיפור ניסיון.

מה את באמת צריכה?

אז את כלה שחושבת שיודעת מה היא רוצה. קחי בחשבון שכמו בהרבה תחומים מדובר פה על מומחיות ושנים של ניסיון שיכולים, אם רק תתני למאפרת צ'אנס, להפוך את הקערה על פיה. יש לא מעט סיפורים על כלות שרצו איפור טבעי לגמרי וכמעט בלתי נראה והתבאסו נורא שהתעקשו על זה כשהגיעו התמונות. פתאום הן נראית לעצמן חיוורות, לא מספיק "כלתיות", לא מספיק חגיגיות ובמקרים קיצוניים אפילו לא מספיק יפות.

מאפרת טובה יודעת בדיוק מה טוב לכלה שלה גם אם זה לא ממש תואם את הרצון הראשוני של הכלה. 

אחת הכלות שלנו הייתה בדיוק כלה כזאת שנורא רצתה מינימום איפור ובטח לא ליפסטיק אדום לוהט אבל המאפרת (בתרגיל מתוחכם) הצליחה לשכנע אותה בזמן איפור הניסיון רק "למדוד" ליפסטיק דומיננטי. ההבדל היה מדהים. אותה כלה מספרת עד היום, שנה אחרי החתונה, שכשהיא יוצאת לבלות היא משתמשת באותו גוון ליפסטיק של החתונה- לא מאמינה שרק אז גילתה כמה יפה לה.

איפור: אלינור טוביילם

איפור: אלינור טוביילם

 

נאמנה לעצמך

כשאת מגיעה לאיפור הניסיון שימי לב גם לאופי של המאפרת והאם את חושבת שתסתדרי איתה ביום האירוע כשאת לחוצה ונרגשת. זה חשוב להקשיב לאשת מקצוע, בשביל המומחיות שלה את משלמת לא מעט כסף- אבל נסי לשים לב לנקודות הבאות:

1. האם המאפרת מתמחה בסגנון אחד בלבד?

2. האם הכלות שלה נראות אותו דבר או שכל כלה מקבלת את הסגנון והצבעים המתאימים לה?

3. האם הראית לה את השמלה? סיפרת לה על הסטייל באירוע? האם היא חיברה את הכל לטוטאל לוק?

4. האם כשאת מבקשת ממנה סגנון מסוים או לנסות משהו אחר, היא זורמת? או מתעקשת על שלה?

5. האם נעים לך לשוחח איתה, לשהות בנוכחותה?

אחרי שתעני לעצמך על השאלות האלה תוכלי לדעת בקלות אם מצאת את המאפרת המתאימה לך.

קונטורינג, קארדשיאן סטייל. איפור: חן ורונן

ניסיון זה ניסיון

כלות שלרוב לא מתאפרות ביום יום יכולות לצאת מבוהלות מאיפור הניסיון כי הן לא רגילות לראות את עצמן עם מייק אפ או עם צבעים בולטים. חשוב לקחת בחשבון שביום החתונה הטוטאל לוק יהיה שונה והכלה לא תהיה עם טישרט כמו ביום הניסיון.

כמו כן, קחי בחשבון שמה שיישאר לך מהיום הזה הן התמונות והזיכרון. איפור לצילומים שונה מאיפור יומיומי ולכן אין טעם להבהל. פשוט לנסות לראות אם זה מוצא חן בעיניך.

*טיפ: צלמי את עצמך לפני ואחרי. אחר כך בבית יהיה לך קל להסתכל על האיפור בצורה ניטרלית יותר ולבחון האם זה מוצא חן בעיניך, מחמיא לך, האם את אוהבת?

איפור ושיער: ענת ועינת

לא כל מאפרת עושה איפור ניסיון

לאיפור ניסיון אין חוקים מוחלטים.

* חלק מהמאפרות גובות תשלום נוסף על איפור הניסיון, יש מאפרות שגובות סכום מסוים המתקזז ביום החתונה עם המחיר המלא, יש כאלה שלא גובות בכלל.

* לא כל המאפרות עושות ניסיון גם אם זה בתשלום נוסף כי המאפרות שמחשיבות את עצמן לא רואות צורך בזה, אך כן מקיימות פגישת ייעוץ בה תוכלו לבחון את כל מה שחשוב לך.

הרבה כלות משנות את דעתן מיליון פעם ממועד הניסיון ועד תאריך החתונה כך שבפועל מה שקרה בניסיון לא בהכרח מה שיהיה ביום החתונה, זו גם סיבה שהרבה מאפרות לא מאמינות בניסיון.

* יש מאפרות שעושות ניסיון על הפנים באופן מלא, חלק רק על חצי פנים לעומת פנים נקיות ויש כאלה שמראות סגנונות שונים –  חצי פנים ככה וחצי פנים אחרת.

* יש מאפרות שמספקות לך ביום החתונה "ציוד" (ליפסטיק או פודרה שתוכלי לעשות בעצמך תיקונים לאורך היום הארוך), יש מאפרות שיסכמו איתך על גוונים ויבקשו ממך לבוא ביום החתונה עם הליפסטיק שתישאר איתך.

מה שחשוב לשים לב זה לסגנון שיהיה תואם לדרישות של הכלה, העמידות של האיפור ושהמאפרת מקשיבה למה שהכלה רוצה ולא עושה את הכל על דעת עצמה.
 
עוד מאפרות ומעצבי שיער מומלצים תוכלו למצוא כאן 

.