איך מארגנים חתונת "בזק" בחודשיים? | איזיווד - ארגון ותכנון חתונה - Easywed
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

איך מארגנים חתונת "בזק" בחודשיים?

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

הקורונה הפכה אתכם לצמודים מתמיד? חלפו מספר חודשים והופס, הנה החתונה שלכם מתקרבת? אין לכם מושג איך אתם מארגנים אותה במהירות הבזק? ובכן, לא רק שזה אפשרי, אתם גם עשויים לגלות שמלאכת ארגון חתונה הופכת להיות הרבה יותר קלה ופשוטה. איך עושים את זה כמו גדולים ומוציאים אצבע משולשת לקורונה? קבלו כמה טיפים מעולים שיעזרו לכם לצלוח את תקופת הארגונים בשלום.

תירגעו: ייתכן מאוד שכבר תכננתם המון

גם אם הייתם משותקים במשך כמה חודשים, האולמות היו סגורים ובאופן כללי – לא היה לכם יותר מדי מצב רוח כדי "להרים" חתונה, יכול להיות מאוד שבזמן הסגר וחוסר הוודאות הכללית כבר תכננתם בראש הכל לפרטי פרטים. אם כך הדבר, תהיו רגועים! מכאן, להוציא את התוכניות מהכוח אל הפועל זה לא קשה בכלל. 

לפני שאתם יוצאים לדרך, ערכו רשימה מסודרת של ספקים רלוונטיים אליכם – איפור ושיער, שמלה, DJ, אולם וכן הלאה (האינטרנט מוצף ברשימות מסודרות להפליא של נותני השירות שכדאי לשריין לחתונה). כעת, כשהעולם חוזר לעצמו, כל שנותר לכם לעשות הוא ליצור עמם קשר ולהפוך את השורה בדף התכנונים לעוד נותן שירות שאתם יכולים לסמן עליו V. 

אין זמן להתלבטויות

אמנם יש לכם חודשיים בלבד, אבל אם תשכילו לנצל אותם בתבונה – תמצאו שאפילו נשאר לכם זמן פנוי בו אתם יכולים לשבת רגל על רגל עם פינה קולדה ולהתרגש מהחתונה. איך עושים את זה? מבינים שאין זמן להתלבטויות. אחד הדברים החשובים ביותר לעשות כשיש חלון זמן קצר לקבלת החלטות, הוא להבין שאין לכם זמן לשנות את דעתכם, לגרור החלטות חשובות ולתכנן את החתונה במשך שנה שלמה. עומדים לרשותכם 60 ימים, ואתם חייבים לנצל אותם באופן מיטבי. בדיעבד, אנחנו כמעט יכולים להבטיח לכם שמדובר ביתרון ולא בחיסרון. יש המון זוגות שמוצאים את עצמם מתלבטים חודשים על הפונט בהזמנה או צבע המפיות, אך יום אחרי החתונה מבינים שזה ממש לא משנה. אתם תהיו הכי חכמים שיש, מראש!

סדר, סדר ועוד פעם: סדר

הכנות לחתונה דורשות מכל חתן וכלה להיות סופר מסודרים, אך ככל שהדבר נוגע לכל חתונה שהיא – הוא נכון עוד יותר כשמארגנים חתונת בזק. חתונה היא אירוע הכרוך בהוצאות מרובות ובלא מעט נותני שירות. אתם חייבים להיות במעקב מתמיד אחר טבלת ההוצאות שלכם, להבין מהו סעיף ההוצאה, כמה הוצאתם, מה יש לסגור מול נותן השירות, מתי צריך ליצור איתו קשר נוסף וכדומה. מאחר ומדובר בזמן לא רב – אתם חייבים להיות ממוקדים כמה שיותר ומסונכרנים גם אחד מול השני. תוכלו לערוך רשימות במחברת או להשתמש במסמכים משותפים בהם תכתבו גם רעיונות שעולים לכם לגבי תכנון החתונה, יעדים לירח דבש (בברכת: מי ייתן והשמיים יפתחו עד אז), השראה לעיצובי שולחן ובעצם… כל דבר! אם תהיו מסודרים ובמעקב מתמיד אחר כל האספקטים הקשורים לארגון, יהיה לכם הרבה יותר קל.

תהיו מציאותיים

אם יש משהו שהקורונה לימדה אותנו, זה איך להיות גמישים באין ברירה. במשך מספר חודשים נאלצנו להישאר בבית, לא לפגוש חברים, לא לראות מקומות לחתונה, לא למדוד שמלת כלה ולא לנסות נעליים שונים לחתן – ואתם יודעים מה? אתם ממש גיבורים, כי החלק המתסכל כבר נמצא מאחוריכם. 

עכשיו, כשהעולם חוזר אט אט לעצמו, זה הזמן להזכיר לעצמכם מחדש שמה שחשוב זו האהבה שלכם והעובדה שתוכלו לחגוג עם האנשים שאתם אוהבים ושאוהבים אתכם. זה אומר שלא בטוח שהכול יהיה בדיוק כפי שתכננתם, זה אומר שאולי יהיו אורחים שלא יוכלו להגיע וסביר להניח שגם בעוד חודשיים נאלץ להתאים את עצמנו להגבלות החשובות של משרד הבריאות. גם אם השמלה לא תהיה בדיוק מה שחלמת, גם אם הפרחים שהזמנת לא קיימים במלאי וגם אם אלי אקספרס משותק ואתם נאלצים לכתת רגליכם בין חנויות בדרום תל אביב – אנחנו מבטיחים לכם שבסוף זה יהיה שווה את זה, ושמוטב להבין זאת מראש מאשר להתאכזב. 

 

אל תחששו לבקש עזרה

 

גם אם אתם מעדיפים לעבוד על פרויקטים לבד מאשר לבקש עזרה וגם אם אתם לא סומכים על אנשים אחרים – ללמוד לשחרר זה חשוב מאוד כשיש לכם פרק זמן מוגדר לארגונים. אתם חייבים להבין שייתכן ולא תוכלו לעשות הכל לבד ואל תחששו לבקש עזרה מהאהובים שלכם – שישמחו לסייע. תוכלו לבקש מהם לערוך עבורכם סבב הצעות מחיר, להיות בקשר מול ספק מסוים ולרכז את כל ההתנהלות מולו או פשוט להיות שם בשבילכם גם אם מדובר בלעזור לכם להחליט לגבי סוגייה מסוימת בתכנון החתונה. מרגע בו בחרתם את ה"סייענים", תנסו לאמן את עצמכם לסמוך עליהם כמה שיותר. ביקשתם מחברה לדאוג שסבא וסבתא יגיעו בזמן לחופה? תסמכו עליה שהיא תעשה זאת. הקולגה שלכם במשרד התנדבה לעזור עם סידורי השולחן? שחררו את האחריות ופנו לעסוק בדברים אחרים. הזמן הזה יקר מאוד, נצלו אותו בחוכמה וחסכו לעצמכם לחץ מיותר.

אל תשקיעו בפרטים הקטנים

נכון, אנחנו יודעים, אתם חולמים על החתונה הזאת ורוצים שהכול בה יהיה בול כפי שתכננתם. אבל האהבה שלכם, במקרה הזה, ממש לא נמצאת בפרטים הקטנים. גם אם תכננתם לעצב משהו מסוים ואתם מגלים שאין לכם זמן לזה, גם אם אתם מבחינים שבגלל שלא שמתם לב – הנרות בפינה הזוגית המיוחדת שהצבתם בקבלת הפנים לא דולקים וגם אם אתם מרגישים שהייתם עושים דברים מעט אחרת לו היה בידיכם יותר זמן – תנסו לשחרר, תנסו להבין מראש שלא הכל בשליטתכם ונסו להתמקד בתמונה הגדולה – בספקים, בנותני השירות ובדברים שבאמת משנים והופכים חתונה לשמחה ומאושרת. תכל'ס, אם שניכם שם והאהובים שלכם מגיעים, זה כבר מספיק!