logo favorites 0
הבלוג
blog-image

איך לבחור צלם לחתונה?

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

איך בוחרים צלם לחתונה? איזה סגנון צילום הכי מתאים לחתונה שלכם? והכי חשוב – איזה צלם מומלץ? easywed עושה לכם סדר!

בארגון חתונה יש כל כך הרבה דברים לקחת בחשבון, אבל חשוב לזכור שבסופו של דבר מה שיישאר לכם מהחתונה זה הזיכרון , אלבום החתונה והסרט. לכן כדאי לתת לצילום החתונה דגש מיוחד ולחשוב ברצינות איזה סגנון של צילום החתונה אתם רוצים. רוב הצלמים שתפגשו יהיו צלמי סטילס שיביאו איתם צלם וידאו שאיתן הם עובדים וסומכים עליו. זכרו שרוב הצלמים יודעים לצלם גם את תמונות הסטילס וגם את סרט הווידאו בכל סגנון שתבחרו, לכן בפגישה שלכם עם הצלם כדאי לעבור על האלבומים שלו, לראות שהוא מכיר את הסגנון שאתם מעוניינים בו ולכוון אותו לסגנון שרצוי לכם.

 

צילום חתונה מסורתי
סגנון צילום מסורתי מקפיד על פורמליות ורשמיות. בסגנון המסורתי, הצלם עוזר לזוג להתמקם מול המצלמה, מכוון ומביים אותם במטרה להוציא את התמונות הכי יפות. הזוג מודע כל הזמן לנוכחות המצלמות ומאפשר לצלם להכתיב את הסגנון.
כיצד זה יראה? הרבה תמונות של הזוג והמשפחה מביטים למצלמה, תמונות קלאסיות של הזוג עם הכתובה, החתן עונד לכלה טבעת ותמונות בהן הזוג מצטלם עם כל שולחן.
למי זה טוב? לזוגות שלא מרגישים בנוח מול המצלמה ומעדיפים שהצלם יכוון אותם .
יתרון בולט: זוגות שלא רגילים להצטלם זוכים ליד מכוונת שתוציא אותם הכי טוב שאפשר ואתם יכולים להיות בטוחים שבאלבום כזה אף דודה לא תישאר בחוץ.
נקודה למחשבה: זוגות שמעדיפים תמונות יותר ספונטניות, פחות יתחברו לסגנון המסורתי.

 

(אסף תמם צלמים, ארטמיר, פריזמה)

 

צילום חתונה עכשווי

סגנון עכשווי הוא הנפוץ ביותר, הוא מאופיין בגישה רגועה יותר מצד אחד והקפדה על רשמיות מצד שני. הצלם מתערב ומכוון  במידה את הזוג אך מאפשר להם גם חופשיות וספונטניות.

כיצד זה יראה? תמונות מסוגננות ומבוימות המתאימות באופן ייחודי לזוג, לסטייל שלו, לאווירה ולמיקום של החתונה לצד תמונות ספונטניות שלכדו את הרגע בחופה ובמסיבה.

למי זה טוב? לכולם. הסגנון המודרני מתאים גם לזוגות שחשובה להם הרשמיות והמסורת וגם לזוגות שמחפשים שיק וייחוד.

יתרון בולט: זהו הסגנון הפופולארי ובצדק, הזוג מרוויח משני העולמות ומקבל תמונות ייחודיות בהתאמה לאופי המיוחד שלו כזוג.

נקודה למחשבה:  במטרה להשיג תמונות מסוגננות הצלם יביים אתכם, יבקש מכם לעמוד בצורה מסוימת או להחזיק חפצים-  חשוב שתרגישו עם זה בנוח.

 

(אסף מור, אפרת ציון, אלוני מור)

 

צילום בסגנון תיעודי

בסגנון תיעודי הצלם יצלם את הרגעים של היום הגדול שלכם בדיוק כפי שהם קורים. הוא נמצא בעיקר ברקע, מצלם ומתעד התרחשויות לאורך כל היום ומאפשר לכם להיות חופשיים לחלוטין, עד כדי כך שלעיתים לא תרגישו בנוכחות שלו, כמו פפראצי.

סגנון זה הוא הופך יותר ויותר פופולרי ​​אצל כלות היום,  כיוון שהוא מאפשר הרבה חופש תנועה והחתן והכלה בעצם יכולים ליהנות מהיום הגדול שלהם מבלי להתעסק במצלמה.

כיצד זה יראה? תמונות ייחודיות לכם והרבה רגעים ספונטניים שנתפסו בעדשת המצלמה.

למי זה טוב? לזוגות שלא מתביישים מהמצלמה, מרגישים חופשיים מולה ולא זקוקים להדרכה מהצלם.

יתרון בולט: אפילו החתן והכלה יזכו להפתעה כשיקבלו את התמונות ויזכו לרגע מרגש נוסף כשיגלו סיטואציות מקסימות שנתפסו על ידי הצלם.

נקודה למחשבה:  לא תוכלו לדעת איזה תמונות תקבלו בסופו של הדבר ולזוגות שהשליטה המלאה חשובה להם, זה פחות מתאים.

 

( אורי כרמי, אסף תמם, דייב סוויני, אפרת ציון)

 

צילום חתונה אמנותי

סגנון זה מתאפיין ביכולתו של הצלם לייצר מערך ייחודי של תמונות מהיום הגדול שלכם והרוב תלוי בו. יש צלמים שיעשו את הכל בעצמם ויש כאלה שיביימו אתכם הרבה.

הדרך היחידה להעריך אם סגנון כזה מתאים לכם היא לבדוק  את האלבומים של הצלם ולבחון האם ככה תרצו שהחתונה שלכם תשתקף. צילום  אמנותי יכול לייצר תמונות חתונה מדהימות, אבל יהיה בו מעט מאד ספונטניות ולכידה של הרגע ובעיקר עבודה מחושבת שתיצור תמונות מלוטשות.

כיצד זה יראה? תמונות יפיפיות, מחושבות, מעוצבות, כמעט כמו במגזין אופנה.

למי זה טוב? לזוגות שיש להם סבלנות ואורך רוח ומעוניינים בתמונות קצת אחרות.

יתרון בולט: תמונות חתונה אמנותיות הן יפיפיות ובמיום הכי מיוחד שלכם כיף להרגיש כמו דוגמנים ולקבל תמונות מדהימות שתוכלו להשוויץ בהן.

נקודה למחשבה:  תמונות אומנותיות דורשות הרבה עבודה והשקעה, הזוגות שבחרו בסגנון האומנותי צריכים לאהוב את המצלמה, להיות קשובים להוראות הצלם ולזרום עם הרעיונות שלו.

 

(יניב סופר, shooters, פריזמה)

 

צילום אפּי

צילום חתונה אפּי הוא צילום דרמטי, גדול מהחיים. סימני ההיכר הם בדרך כלל תפאורות גרנדיוזיות, עם תאורה ללא דופי, אינטנסיביות מאד ודרמטיות שלא רואים בדרך כלל בחתונות.

צלמי חתונות אלו בדרך כלל מיומנים מאד בטכניקות תאורה שמוציאות את המיטב מהסביבה בה אתם מצטלמים והתמונה הסופית היא בדרך כלל מדהימה ונראית כמעט "פוטושופית".  אם אתם מתים לסגנון כזה בחתונה שלכם, חשוב לבחור את הצלם בקפידה, לוודא שהוא מיומן בטכניקות השונות ושאלבומי התמונות שהוא מציג מעידות על יכולותיו.

כיצד זה יראה? תמונות דרמטיות מאד, מבוימות היטב ומאד עוצמתיות.

למי זה טוב? לזוגות שרוצים משהו אחר בחתונה שלהם ומוכנים ללכת עד הסוף עם היצירתיות של הצלם או עם רעיונות משוגעים משלהם.

יתרון בולט: לאף אחד, אבל לאף אחד לא יהיו תמונות כמו שלכם.

 נקודה למחשבה:  קחו בחשבון שתמונות אפיות מושכות תשומת לב בעיקר בזכות טכניקת הצילום שלה ולא בכל תמונה אתם העיקר, לכן אם חשוב לכם הפוקוס, כדאי לוותר על הסגנון הזה או לפחות למתן אותו.

 

(יניב סופר, shooters, פריזמה)

 

אצלנו ב easywed תוכלו למצוא את הצלמים הטובים ביותר המתמחים בסגנונות השונים, אנחנו פה לעזור לכם לבחור את הצלם שהכי מתאים לכם.

לרשימת הצלמים המלאה: http://www.easywed.co.il/partners-categories/3/PHOTOGRAPHERS/