איך בוחרים תאורה בגן אירועים? | איזיווד - ארגון ותכנון חתונה - Easywed
logo favorites 0
דברו איתנו
הבלוג
blog-image

איך בוחרים תאורה בגן אירועים?

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

כאשר מתכננים חתונה צריך פתאום לדאוג לכל כך הרבה דברים, קטנים וגדולים כאחד. פרטים כמו בחירת המקום, הקייטרינג, הצלם ושמלת הכלה הם דברים שאנחנו חושבים עליהם באופן אינטואיטיבי וברור לנו לגמרי שצריך לדאוג להם. אבל תוך כדי ההכנות לאירוע אתם תגלו עוד ועוד דברים שלא חשבתם עליהם.

אחד מהדברים האלה הוא תכנון התאורה של גן אירועים. זהו חלק חשוב ביצירת החוויה והאווירה במהלך האירוע, ולכן הכנו עבורכם את הכתבה הבאה – כדי שתוכלו לבחור ולתכנן את הכי טוב בשבילכם.

היכן ומתי מתחתנים?

חשוב מאוד להתאים את התאורה למקום שבו בחרתם להתחתן. לכל אחד מתוך גני אירועים בשרון יש את המאפיינים המיוחדים שלו, ולכן צריך להתאים את התאורה כך שתחמיא לאלמנטים המיוחדים מצד אחד, ותיתן פתרון פרקטי מהצד השני.

גם הזמן של החתונה הוא חשוב כמובן. בעבור חתונת צהריים תצטרכו רק מעט תאורה, ולעומת זאת בעבור חתונה בערב תצטרכו לתת דגש גדול יותר על הפיזור של התאורה, וגם לוודא שאנשי הצוות יסנכרנו את הדלקת התאורה עם רדת החשיכה.

מה כלול במקום עצמו?

גני אירועים בשרון מציעים מגוון של שירותים, כאשר לכל גן אירועים יש כמובן תאורה בסיסית שהיא חלק מובנה מהמקום עצמו.

מלבד התאורה המובנית, ישנם מקומות שמציעים עוד אפשרויות מטעמם, שאפשר להתקין ולסדר בקלות – לעיתים בתוספת תשלום מינימלית.

זה דבר שחשוב לבדוק עם בעל המקום מראש, כך שתדעו מהן האפשרויות שיעמדו לרשותכם במהלך האירוע עצמו. אנחנו ממליצים בחום להגיע ולבחון את התאורה בשעות הערב במהלך אירוע, כדי שתוכלו לראות בעיניים איך בדיוק נראה סידור התאורה והאם הוא מתאים לצורך שלכם ולצורה שבה אתם רוצים לעצב את המקום.

למי פונים כדי להקים תאורה?

בדרך כלל חברות שמציעות שירותי הגברה מציעות גם שירות משולב של תאורה והגברה – אבל אנחנו ממליצים לוודא שהם אכן יכולים לתת שירות מקצועי ואיכותי, ולא רק מציעים את שירות התאורה כלאחר יד.

יש בשוק כמה וכמה אנשי מקצוע מדהימים שיעניקו לכם שירות מצוין ויגיעו לתוצאה קסומה ומיוחדת.

ההבנה בתכנון של תאורה צריכה להסתכל גם על הצד הפרקטי וגם על הצד העיצובי, ולהיות נוחה ונעימה עבור האורחים.

 

למה צריך לשים לב?

גני אירועים בשרון מעוצבים כך שיש בהם אזורים שונים – אזור קבלת הפנים, אזור החופה, אזור השולחנות והאכילה ורחבת הריקודים.

לכל אחד מהאזורים האלה צריך להתאים את התאורה הנכונה, גם מבחינת הצורך הפרקטי וגם מבחינת האווירה שרוצים לייצר במקום.

למשל באזור קבלת הפנים אנחנו ממליצים על תאורה רכה ששוטפת את המתחם, יוצרת אווירה רגועה ונעימה וגם מאפשרת לאורחים לדבר בנינוחות אחד עם השני.

באזור החופה הדגש העיקרי צריך כמובן להיות על החופה עצמה, כך שכל האורחים יוכלו לראות היטב את הטקס. עבודה עם ספוטים יכולה להתאים מאוד, מאחר והם מאפשרים להאיר מקטע מאוד ספציפי. מצד שני, חשוב לוודא שהתאורה לא תהיה חזקה מדי, כדי שלא תיצור צללים קשים ולא מחמיאים.

באזור של השולחנות והאוכל כדאי גם כן לדאוג לתאורה רכה שתשטוף את המתחם, ותיתן לאורחים הרגשה נעימה – לא תאורה חזקה מדי שתסנוור, אבל כן לוודא שיהיה מספיק אור כך שהאורחים ירגישו בנוח לאכול, לדבר ולשבת בנוחות.

רחבת הריקודים היא כבר עולם אחר לגמרי, ועל כך נרחיב בנפרד – כי יש פה כל כך הרבה אפשרויות.

תאורה לרחבת הריקודים

אחד המקומות שבהם אפשר ממש להתפרע וליצור דברים מיוחדים ומעניינים הוא ברחבת הריקודים. בדרך כלל מומלץ לשלב בין האפשרות של תאורה לבנה רגילה בעזרת ספוטים – לשלב שלפני הריקודים כך שיראו את הרחבה עצמה, לבין האפשרות של תאורה צבעונית ומתחלפת עם אפקטים שונים בשביל השלב של הריקודים. האפקטים צריכים להתכתב עם סגנון המוזיקה, כאשר אנשי מקצוע רציניים יציעו לכם מגוון של אפשרויות, כולל שינוי הדרגתי של התאורה ככל שהערב מתקדם – מתאורה קלילה, לאפקטים מקפיצים ואנרגטיים, ולאט לאט ירידה הדרגתית לתאורה מינימלית ורגועה, שמתאימה לאווירה של סוף הערב.

 

איזו אווירה אתם רוצים ליצור?

באופן בסיסי גן אירועים מעניק אווירה מאוד מיוחדת, ושונה מהאווירה באולם אירועים. בעזרת תאורה מתאימה תוכלו להעצים את האווירה הזו אפילו יותר.

לצד החלקים של התאורה הפרקטית, יש הרבה מאוד אפשרויות לשלב פתרונות של תאורה מיוחדת. למשל שרשראות של נורות קטנטנות שעוטפות את העצים או תלויות לאורך השבילים, או שימוש באלמנטים מיוחדים כמו פנסים סיניים, עששיות וכדומה.

הרבה מהפתרונות האלה זולים וקלים מאוד ליישום, ויוצרים אווירה קסומה ומיוחדת מאוד.

שימוש באלמנטים כמו עששיות יכול להיות חלק מהעיצוב של השולחנות ושל הקישוטים המרכזיים, במיוחד אם אתם רוצים ליצור אווירת וינטאג' רגועה.

להפוך את התאורה לאטרקציה

חוץ מההסתכלות על הצדדים הפרקטיים של התאורה, זו גם הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה ולתכנן משהו מיוחד ומפתיע עבור האורחים. למשל ליצור אזור עם תאורה מאוד מיוחדת וצבעונית כדי שתהיה רקע לצילומים – שלכם וגם של האורחים, על ידי הצלם הראשי וצלם המגנטים וגם בצילומי סלפי של האורחים עצמם.

חוץ מהתאורה הקבועה אפשר לקנות הרבה אביזרים קטנים ומיוחדים כמו נורות קטנטנות שנראות מרחוק כמו גחליליות, סטיקלייטים, פנסים קטנים וכו'. כאשר תחלקו אותם לאורחים תיצרו פתאום מגוון של אפשרויות לצילומים ופוזות.

לסיכום

תכנון התאורה בתוך גן אירועים הוא חלק חשוב מבחינה פרקטית, כדי שהאורחים ירגישו בנוח ויוכלו ללכת, לדבר, לאכול וכו'. אבל זו גם הזדמנות להפוך את התאורה לחלק מהקונספט העיצובי של האירוע כולו. תאורה צבעונית, אפקטים, שרשראות של נורות, פנסים ועוד – כל אלה יהפכו את האירוע שלכם לחוויה מיוחדת וייחודית.