logo favorites 0
הבלוג
blog-image

חתונת חורף? כך תבחרו אולם אירועים מתאים

share-icon wp-icon wp-icon share-icon

חתונת חורף יכולה להיות מיוחדת במינה. על אף שזוגות רבים מעדיפים לערוך את חתונתם בחודשי האביב והקיץ, כשמזג האוויר חם ונעים – המון זוגות מחליטים לחכות דווקא לחודשי החורף וליהנות מיתרונות רבים. ראשית, מדובר בחודשים בהם, באופן טבעי, מחירי המנה יורדים באופן משמעותי, הזמינות באולמות גבוהה יותר – ואתם יכולים לבחור את המקום שאהבה נפשכם בלי לחץ. מלבד היתרונות הכספיים, הפקת חתונה בחורף הופכת את האירוע להרבה יותר מיוחד. יש משהו קסום באוויר, רומנטי עד מאוד – נוף מושלם לחגיגת האהבה שלכם! אם החלטתם שאתם מעוניינים לערוך חתונה חורפית קסומה ואתם לא רוצים לוותר על שום דבר בהפקת היום המיוחד שלכם – הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחור את אולם החלומות.

מתחילים: איך נראה מקום החלומות שלכם?

לפעמים, בקדחת ההכנות והלחץ לקראת החתונה, אנחנו שוכחים לעצור לרגע ולדמיין. איך תרצו שהאולם שלכם יראה? האם הוא יעוצב בסגנון נשפים מפואר או דווקא תעדיפו בקתה קטנה ואינטימית? האם אתם מעוניינים בחתונה המשלבת בין אלמנטים של חוץ ופנים או דווקא תרצו סגנון חורפי, חם ונעים לכל אורך החתונה? אל תתביישו לדמיין, זהו אחד הימים המיוחדים בחייכם ומגיע לכם לנצלו עד תום. לאחר שהקונספט של החתונה יגובש, יהיה לכם קל יותר לצמצם את מקומות החיפוש ולאתר רק אולמות התואמים את המיקום, התקציב, ופרמטרים נוספים. אבל למה להקדים את המאוחר? כעת אתם מוכנים לשלב הבא בבחירת מקום החתונה – החלטה לגבי כמות האורחים וגודל האולם

מהו הגודל של האולם?

לפני שתוכלו להתחיל במלאכת חיפוש האולם, תצטרכו לקבל החלטה לגבי מספר האנשים המוזמנים לחתונה. על מנת שתוכלו לגבש סדר גודל משוער, הרכיבו רשימות משלכם, הכוללות משפחה, חברים, מכרים וכדומה, ובקשו מההורים לעשות את אותו הדבר. בהקשר זה חשוב לומר כי לא מעט זוגות מעדיפים לקיים חתונה אינטימית וקטנה – כאן מלאכת הסינון תהיה המלאכה העיקרית שלכם בדרך לגיבוש כמות משוערת. כך או כך, לאחר שתעשו זאת, תוכלו להתחיל לסנן מקומות אופציונליים לאירוע – והכמות המקסימלית המתאימה באולמות השונים היא דרך מעולה לסינון ראשוני. 

יש אולמות קטנים המתאימים לכמות משוערת של עד 100-150 אורחים, אולמות בינוניים המתאימים לכמות אורחים העומדת על כ-300 אורחים ואחרים, גדולים הרבה יותר, המסוגלים להכיל עד 1,000 איש בנוחות.

זמן ביקורים: מתחילים בסבב אולמות

לאחר שערכתם סינון טכני ראשוני עם המקומות המתאימים לקיום האירוע, הגיע הזמן לחזור לסעיף הראשון ולהבין האם המקומות הללו תואמים את ההגדרה: "מקום החלומות שלכם". עם זאת, אין טוב ממראה עיניים. סננו מספר מקומות רלוונטיים ופשוט גשו לבדוק אותם בעצמכם. 

מה חשוב לבדוק במהלך הסיור?

הגעתם לאחד האולמות המככבים ברשימתכם – מה חשוב לבדוק? עם איזה אינפורמציה כדאי לצאת מהסיור? הנה רשימה קצרה שתסייע לכם לגבש דעה על האולם הנבחר:

חתונת חורף מחייבת מחשבה על שמירת החום של כל המוזמנים. כל אולם המכבד את עצמו מחזיק באמתחתו מספר פתרונות חימום אופציונליים. בין השאר, קיימים פתרונות חימום בצורת מזגנים הפועלים באופן מווסת בזמן קבלת הפנים והארוחה, הריקודים, החופה וכדומה. פתרונות חימום נוספים יכולים להיות פטריות חימום המונחים באזורים אסטרטגיים ברחבי החלל. בדקו מה האולם מספק ואילו פתרונות חימום תאלצו, אולי, לשכור בנפרד.

עד כמה שאנחנו לא רוצים להודות בזה – מזג אוויר גרוע עלול לפקוד גם את החתונה השמחה ביותר, אך  הוא ממש לא הורס אותה כשמתכוננים לכך מראש. איך מנצחים את מזג האוויר כשמתכננים חתונות חורף? פשוט מאוד, מפנימים שאין שום דבר שנוכל לעשות כדי לשנות אותו, ומפתחים פתרונות יצירתיים כדי לספק לכולם חתונה שמחה, מאושרת וחמימה. הצעד הראשון בדרך לשם הוא לבדוק מול בעל האולם מהן האפשרויות לקיום חופה וקבלת פנים בחודשי החורף. רוב האולמות ישמחו להציג בפניכם את האפשרויות השונות – החל מאזור מקורה ומתכוונן לקבלת הפנים ולחופה אותו ניתן לפתוח לחלוטין במקרה של מזג אוויר נעים ועד לאולם נפרד לקיום חלק זה של החתונה. וודאו שלא מדובר בפתרון מאולתר וכי לכל האורחים יהיה מקום בנוחות גם בשלב קבלת הפנים והחופה. קחו בחשבון את המקום שתופסות עמדות המזון, הכיסאות והשולחנות וגם החופה עצמה.

המקום מתאים, הגודל נהדר והמיקום בארץ נוח לכם מאוד – וכעת נותר לברר מהו המחיר המבוקש עבור התאריכים הרלוונטיים לכם. בדקו מול האולם מה כלול במחיר המוצע (שירות למלצרים / תאורה / הגברה / הגבלה בשעות האירוע / מנות בקבלת הפנים ובאירוע וכדומה) והשוו מול התקציב הראשוני שגיבשתם לחתונה. אם אתם מעוניינים לבדוק אפשרות של הוזלת המחיר, בררו האם קיום החתונה בתאריכים פופולריים פחות במהלך השבוע ולא בסוף השבוע יעשו זאת. ברוב המוחלט של האולמות, לימי ראשון-שלישי מחיר אחד, ימי רביעי מתומחרים באופן שונה וסופי השבוע – חמישי ערב ושישי צהרים, לרוב יהיו גם המבוקשים ביותר – ולכן גם היקרים ביותר.

בחורף, בקיץ, בסתיו ובכל עונות השנה – חשוב מאוד לוודא שבסופו של דבר ואחרי כל הבירורים ה"טכניים" – אתם אוהבים את המקום הנבחר. לאחר שבדקתם שהתקציב מתאים לכם, התאריכים מעולים והמקום עצמו נפלא ובמיקום מתאים לכם ולאורחים שלכם – זה הזמן לתת מקום גם לרצונות הפנימיים שלכם ולהבין האם אתם מרגישים חיבור אישי למקום, לבעלי המקום, למנהלי האירוע וכדומה, וגם לבחון האם הוא מתאים לסגנון האישי שלכם. האם אתם מרגישים שזהו מקום החתונה שלכם? האם האולם עונה על התואר: "אולם החלומות?". אם כן – מזל טוב! כעת יש לכם לא רק אהבה, אלא גם מקום יפהפה שהוא רק שלכם לערב אחד ותאריך שיאפשר לכם להמשיך לנהל את פרטי האירוע!

תגיות:
#תקציב לחתונה #הכנות לחתונה #אולם אירועים